Všetci sú spokojní, no najspokojnejšie môžu byť média.

Autor: Zita Pleštinská | 28.5.2011 o 18:17 | (upravené 28.5.2011 o 18:39) Karma článku: 4,24 | Prečítané:  992x

Koaliční poslanci  sú spokojní, že schválením novely zákona o používaní jazykov národnostných menšín koalícia dokázala nájsť kompromis. Vládna koalícia je spokojná, lebo preukázala, že dokáže hľadať kompromisy a dohody. Spokojný je aj nezávislý poslanec Igor Matovič, ktorého 6,5 požiadaviek prešlo do návrhu  a tak 4 poslanci za „ Obyčajných ľudí"  mohli hlasovať tak, ako sľúbili.

Maďarský premiér Viktor Orbán môže byť spokojný, lebo poslanci NR SR diskutovali o dvoch verziách vyhlásení k maďarskej ústave celý jeden zasadací parlamentný deň. Poslanci SMERU-SD môžu byť spokojní, lebo majú dôvod strašiť s maďarizáciou Slovenska. Poslanci  NR SR za SNS sú tiež spokojní, lebo môžu kontrovať koalícii a tak sa častejšie dostať do médií. Naši poslanci Európskeho parlamentu môžu byť spokojní, že vďaka tejto téme budú mať šancu konečne vystúpiť v médiách. Prezident SR Ivan Gašparovič je spokojný, že bude môcť opäť koalícii ukázať,  kto je na Slovensku pánom, keď schválenú novelu zákona o používaní jazykov národnostných menšín nepodpíše. Občania národnostne zmiešaných území na Slovensku môžu byť spokojní, lebo  budú môcť hovoriť  jazykom svojej národnostnej menšiny aj na úradoch a v zdravotníckych zariadeniach.

No najspokojnejšie môžu byť  slovenské média, keďže majú SUPER tému. V poslednom májovom týždni roku 2011 sa táto téma opäť skloňuje v denníkoch, v týždenníkoch, v diskusiách vo verejnoprávnych  aj v súkromných rádiách a televíziách.

Takúto spokojnosť a súhru  by som si priala aj pri riešení noviel zákonov súvisiacich s našou rómskou menšinou. Verím, že keby média  aj tejto téme venovali minimálne rovnakú pozornosť ako téme maďarskej ústavy a zákona o používaní jazykov národnostných menšín, naštartovalo by to k aktivite väčšinu poslancov v NR SR.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňákovi prihára. Štát mu platí luxusných hasičov

Za firmou Erupsi blízkou Kaliňákovi sú dobrovoľní hasiči, ktorí na príspevkoch od štátu získali státisíce eur.

ŠPORT

Cibulková dosiahla potrebné víťazstvo a má šancu na postup

Kerberová musí zdolať Keysovú bez straty setu.

TECH

Čo sa stane, ak by vypadlo centrum slovenského internetu?

Poskytovateľov internetu spája centrum SIX.


Už ste čítali?