Sviečka za Václava Havla...

Autor: Zita Pleštinská | 18.12.2011 o 13:14 | (upravené 18.12.2011 o 19:00) Karma článku: 9,85 | Prečítané:  1216x

Vo veku 75 rokov zomrel dnes Václav Havel, posledný československý a prvý český prezident, ktorého zdravotný stav sa v ostatných rokoch výrazne zhoršoval.

Václav Havel, len nedávno oslávil svoje 75. narodeniny.  Bol prezidentom ČSFR v období od 29. decembra 1989 do 20. júla 1992. Nahradil v tejto funkcii posledného komunistického československého prezidenta Gustáva Husáka.

Zomrel jeden z prvých hovorcov Charty 77, ktorý aj v zahraničí predstavuje symbol boja za slobodu a demokraciu v krajinách bývalého východného bloku. Stal sa laureátom najvyšších štátnych vyznamenaní mnohých krajín. Za celoživotné úsilie o dodržiavanie ľudských práv ho viackrát nominovali na Nobelovu cenu za mier.

Spoločne s pozostalými skláňam sa pred Božou vôľou a vyslovujem úprimnú sústrasť nad tým, že Všemohúci si povolal k sebe tohto človeka s veľkým "Č." Nech v našich srdciach navždy žije a nikdy z nich nevymizne krásna pamiatka na obetavého človeka.

Máme svoje predstavy o živote, svoje vízie toho, ako by to s nami malo byť, ale tiež s tými, na ktorých nám veľmi záleží. Ak sa niečo deje tak, ako si to my neprajeme, protestujeme proti rozhodnutiu Boha a myslíme si, že sa pomýlil, že to takto nemalo byť. Keď niekto zomrie, pýtame sa, prečo práve on? V živote človeka sú chvíle, o ktorých vieme, že prídu, a predsa nás ich príchod prekvapí. Tým skôr, keď prídu náhle a neočakávane.

V  žiali a zármutku nad smrťou nášho bývalého prezidenta a na jeho pamiatku zapaľujem túto sviecu...Nech u Pána nájde večné odpočinutie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dôvere by už schránka na Cypre neprešla. Pravidlá sa menia

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama a Žitňanskej obhajoba

Aj keby zákon skresal rozkrádanie len o „drobné“, stále hovoríme asi o miliónoch.


Už ste čítali?