Sviečka za Milana Gaľu...Smrť nemá vkus, berie si všetkých...

Autor: Zita Pleštinská | 1.6.2012 o 21:58 | (upravené 5.6.2012 o 22:17) Karma článku: 10,40 | Prečítané:  2342x

Smrť  nám pred chvíľkou vzala vzácneho človeka, dobrého priateľa,  lekára, politika, aforistu...  Milan žil s nami v čase úspechov, hľadaní, ale i ťažkostí a prehier. Vždy mi hovoril, že víťazstvo po prehrách je cennejšie ako víťazstvo bez prekážok. Z jeho aforizmov budem dlho čerpať . A zrazu sa mi zdá, že som sa mu za to ani nemala čas poďakovať ...

Aký rýchly a neúprosný je beh času. Náhlime sa a v tomto životnom zhone často objavíme hodnoty človeka, až keď sa pominie. Milan dokázal smútiť s tými, čo si bolesť či krivdu liečili smútkom, smiať sa s tými, čo smiechom smútok porážali.

Obdivovala som  Milanovu životnú vitalitu i jeho ochotu pomáhať všade tam, kde bolo treba a každému, kto ho o to požiadal. Bol studnicou nevyčerpateľných skúseností, rád a humoru.

Aforizmy boli jeho radosťou. Najprv vo vydavateľstve Havran v Prešove vyšla jeho prvotina s príznačným názvom Aforizmy, ktorú ilustroval prešovský výtvarník Peter Sedlák. Milan inšpiráciu nachádzal v bežnom živote, v každodennej realite a samozrejme v politike. Vo vydavateľstve OZ Slniečkovo vyšla jeho druhá knižka Aforizmy II. Aforizmy v novej knihe sa Milan snažil skĺbiť tiež s obrázkami. Len nedávno mi volal:„ Dosť veľa aforizmov som nepoužil, čiže existuje základ na ďalšiu knihu." Jeho metóda bola taká, že napísal denne jeden aforizmus.  Zvykol hovoriť: „ Jedna myšlienka na deň, to je 365 za rok, ak to vydelím dvoma, je to vyše 150 a to je zhruba objem  jednej knižočky..." V Európskom parlamente nás vždy pobavil a rozveselil.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jhnUu3JcI0w

A zrazu zisťujem, že svet okolo nás akosi ochudobnel.

Milan,  bol si pre nás naozaj vzácny človek. Ostal si v nás, v stovkách Tvojich kolegov, priateľov, pacientov. Odpočívaj v pokoji...

 

Pohreb nášho kamaráta Milana Gaľu bude v utorok 5. júna 2012 o 15.00 v Lipanoch.

Milanova dcéra Marcelka našla na otcovom stole posledný aforizmus: "Smrť nemá vkus, berie si všetkých..."


 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí, tvrdí nová aplikácia určená pre deti bohatých.

TV

Chcete cvičiť? Takto si zostavíte ten správny tréningový plán

Tréner Radovan Gergeľ radí, ako začať cvičiť.


Už ste čítali?