Otvorený list ministerke zdravotníctva Vážená pani Zuzana Zvolenská

Autor: Zita Pleštinská | 11.1.2013 o 12:57 | (upravené 11.1.2013 o 16:21) Karma článku: 10,95 | Prečítané:  2326x

vyjadrujem  svoje pobúrenie a nesúhlas k tomu, že Štátny ústav pre kontrolu liečiv zaregistroval na lekársky predpis potratovú tabletku Medabon k 30.10. 2012 a potratovú tabletku Mifegyne k 30.12. 2012.

Obe tabletky sú nelegálne, lebo sú v rozpore s potratovým zákonom, ktorý vyžaduje, aby ukončenie tehotenstva bolo vykonané v zdravotníckom zariadení. Tieto registrácie porušujú prijatý Dohovor UNESCO o ochrane ľudských práv a biomedicíne. Registrácia tabletiek je na Slovensku protiústavná, keďže v čl. 15 Ústavy SR v druhom oddieli „ZÁKLADNÉ ĽUDSKÉ PRÁVA A SLOBODY" je v odseku 1 zakotvené: Každý má právo na život. Ľudský život je hodný ochrany už pred narodením.

Hrozí, že tento chemický potrat bude širokou a nepoučenou verejnosťou vnímaný ako dostupná a dokonca bezpečná forma  antikoncepcie. Tieto prípravky sú neprijateľné a predstavujú porušenie práv dieťaťa na život. Potrat je v živote ženy vždy traumatickým zážitkom. Zaregistrované „potratové tabletky"  poškodia ženu zdravotne, ale hlavne psychicky. S tabletkami si prežije potrat sama, bude sa dívať na to, ako svoje dieťa potráca... Minulý rok vyšla na Slovensku pozoruhodná kniha bývalej riaditeľky potratovej kliniky v Texase  Abby Johnsonovej „nePlánované" v slovenskom preklade Branislava Škripeka. Spisovateľka prináša ohromujúcu a odhaľujúcu cestu, ktorá prekračuje hranicu života. Abby opisuje svoj vlastný zážitok potratu potratovou tabletkou. Z jej svedectva : „... Lenže moja skúsenosť bola úplne iná. ... Nasledujúce dni, ktoré som strávila osamote vo svojom byte, boli čistou agóniou...

Každé dieťa, ktoré sa v lone matky počne, má právo žiť. Nie len matka má právo rozhodnúť o svojom dieťati, ale každé dieťa má právo narodiť sa, žiť a byť milované!

Vážená pani ministerka zdravotníctva, žiadam Vás, aby ste v odvolacom konaní zrušili registráciu a zabránili používaniu tohto preparátu.

S úctou

Zita Pleštinská

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotleba vymenil byt za rodinný dom, kúpil ho za stranícke peniaze

Predseda extrémistickej ĽSNS Marian Kotleba pred voľbami vyhlasoval, že do politiky nejde zbohatnúť. Po nich začal zveľaďovať majetok strany, ktorý využíva.

KOMENTÁRE

Toska zapiera nieže ideológiu, ale súvis s čímkoľvek na svete

K záhade by sa azda vedeli vyjadriť psychoanalytici.


Už ste čítali?