Dobrá správa: Európsky súd rozhodol v prospech Pezinčanov

Autor: Zita Pleštinská | 15.1.2013 o 13:16 | (upravené 15.1.2013 o 22:43) Karma článku: 13,82 | Prečítané:  1000x

Dobrá správa pre slovenských občanov, ale zlá správa pre Ústavný súd dnes doletela na Slovensko z Európskeho súdu v  Luxemburgu. Ten po dvadsiatichdeviatich mesiacoch vyniesol verdikt, že prípad pezinskej skládky naše úrady a súdy nezvládli.

V environmentálnej kauze z obdobia prvej vlády Róberta Fica, v povoľovaní výstavby skládky odpadov neďaleko centra Pezinka, slovenské úrady aj súdy pochybili. Sudca Najvyššieho súdu Miroslav Gavalec rozhodol proti rozhodnutiu Krajského stavebného úradu v Bratislave  a v máji 2009 dal za pravdu nespokojným Pezinčanom, keď povolenia na výstavbu skládky zrušil.

Na Európsky súd v Luxemburgu sa obrátil sudca Najvyššieho súdu Miroslav Gavalec, po tom čo rozhodol Ústavný súd , ktorý sa domnieval, že sudca Najvyššieho súdu porušil vlastnícke práva majiteľov skládky.

Európsky súd v Luxemburgu rozhodol, že  slovenský sudca mal podľa Európskeho súdu pravdu a povoľovanie skládky bolo v rozpore s európskou legislatívou.

Bojovať sa oplatí až do konca. Moja gratulácia patrí právničke Pezinčanov Zuzane  Čaputovej a sudcovi Najvyššieho súdu Miroslavovi Gavalecovi za odvahu postaviť sa proti rozhodnutiu Ústavného súdu a domáhať sa pravdy aj na Európskom súde v Luxemburgu.

Verím, že rozhodnutie Európskeho súdu v Luxemburgu je povzbudením aj pre doc. JUDr. Jozefa Čentéša, PhD.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí, tvrdí nová aplikácia určená pre deti bohatých.

TV

Chcete cvičiť? Takto si zostavíte ten správny tréningový plán

Tréner Radovan Gergeľ radí, ako začať cvičiť.


Už ste čítali?