Radičovej kód neexistuje, ale rómska agenda nás máta.

Autor: Zita Pleštinská | 22.5.2011 o 18:29 | (upravené 22.5.2011 o 18:58) Karma článku: 12,05 | Prečítané:  1787x

Niekedy ma udivuje ako vytrvalo sa v našich médiách omieľajú diskusie, či  platí  Radičovej kód alebo Ficova bulharská konštanta. Či si koalícia určila kontrolné mechanizmy pre svojich poslancov, alebo ako dospela  opozícia k 70 hlasom za kandidáta Dobroslava Trnku.  Či sa Jozef Čentéš vzdal dobrovoľne alebo ho niekto donútil. Na generálneho prokurátora bola tajná voľba a v médiách už týždeň poslanci SMERU-SD ukazujú  upravené hlasovacie lístky a konšpirujú, či 17= 14+3  alebo 29=28+1. Či takúto dohodu mali poslanci Mostu-Híd  alebo ako sa zachovali Matovičovci a poslanci v klube SDKÚ-DS, SaS alebo KDH. Keď bola tajná voľba, nech ostane tajná. Je normálne, že sa ukazujú v médiách ako boli upravené hlasovacie lístky? Myslím, že máme na Slovensku dôležitejšie témy, ktoré by si zaslúžili pozornosť médií a hlavne poslancov nášho parlamentu oveľa viac ako spôsob voľby generálneho prokurátora.

Dnes sa na Slovensku zatiaľ stále iba hovorí o Rómoch, hlavne o ťažkostiach, ktoré majú obyvatelia bývajúci blízko rómskych osád. Negatívne príklady na spolužitie majority a neprispôsobivých  vidíme v každom spravodajstve verejnoprávnej alebo súkromných televízií. Hľadajú sa rôzne riešenia od extrémistických, násilných, až po návrat k internátnym školám ako o akejsi „ideálnej záchrane" detí zo sociálne domotivujúceho prostredia. Majoritu vyrušuje hlavne spôsob života Rómov. Nechcem sa dotknúť tých slušných Rómov, ktorí sú integrovaní a svojim životom sú príkladom pre ostatných. Postoje ľudí, ktorí bývajú v blízkosti neprispôsobivých v rómskych osadách sú postavené nie na fiktívnych a ničím nepodložených predsudkoch,  ale často na vlastnej každodennej negatívnej skúsenosti. Moja skúsenosť vychádzajúca so stretnutí s ľuďmi je, že ľuďom viac prekáža asociálne správanie Rómov ako ich rasa. Hlavnými príčinami averzie sú väčšinou civilizačné nedostatky, nízka kultúrna i sociálna úroveň a hlavne ich závislosť na daňovom systéme. Kritika asociálneho správania nie je prejavom nenávisti, ale často sú to skôr negatívne skúsenosti, ktoré blokujú vnímanie pozitív.  Týchto ľudí nezaujíma spôsob voľby generálneho prokurátora, ale či niekto konečne začne riešiť ich problémy s neprispôsobivými.

Bolo mi na smiech vidieť v piatok po sociálnych dávkach v Tescu vo Vranove nad Topľou do plna navŕšené košíky, ktoré sa odvážali v autách, ktoré riadili tí, čo častokrát nemajú ani základné vzdelanie. Myslím, že „ bielym" sa ani len nesníva, čo všetko naši spoluobčania kupovali, keď oni na tie ich dávky tvrdo pracovali. A že sociálne odkázaní?

Privítala by som, keby sa poslanci venovali už témam, ktoré neznesú odklad. Napríklad ako komplexne riešiť  zákony o zásluhovosti sociálnych dávok a .... Určite by sa do systému vrátili peniaze na splnenie niektorých požiadaviek zdravotných sestier. S napätím očakávam, či prejdú v parlamente na tejto májovej schôdzi Kaníková novela zákonov  a rovnako tiež novela poslancov KDH o hracích automatoch.

Som presvedčená, že o týchto zákonoch by bolo oveľa  prospešnejšie diskutovať, ako celé mesiace hovoriť o spôsobe voľby generálneho prokurátora. Naletieť na Ficov „Radičovej kód" to sú zbytočné diskusie a strápňovanie poslancov NR SR.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Moderná, zábavná a zaujímavá. Inteligentná domácnosť je ale drahá a slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.

SVET

Rozhoduje sa o budúcnosti sveta, čo plánujú lídri (Globsec naživo)

Lídri, vojaci a odborníci sa rozprávajú o hrozbách.

KOMENTÁRE

Keď slová slúžia ako strely

Falošné správy často pritiahnu väčšie masy ako dôveryhodné médiá.


Už ste čítali?