Všetci sú spokojní, no najspokojnejšie môžu byť média.

Autor: Zita Pleštinská | 28.5.2011 o 18:17 | (upravené 28.5.2011 o 18:39) Karma článku: 4,24 | Prečítané:  1001x

Koaliční poslanci  sú spokojní, že schválením novely zákona o používaní jazykov národnostných menšín koalícia dokázala nájsť kompromis. Vládna koalícia je spokojná, lebo preukázala, že dokáže hľadať kompromisy a dohody. Spokojný je aj nezávislý poslanec Igor Matovič, ktorého 6,5 požiadaviek prešlo do návrhu  a tak 4 poslanci za „ Obyčajných ľudí"  mohli hlasovať tak, ako sľúbili.

Maďarský premiér Viktor Orbán môže byť spokojný, lebo poslanci NR SR diskutovali o dvoch verziách vyhlásení k maďarskej ústave celý jeden zasadací parlamentný deň. Poslanci SMERU-SD môžu byť spokojní, lebo majú dôvod strašiť s maďarizáciou Slovenska. Poslanci  NR SR za SNS sú tiež spokojní, lebo môžu kontrovať koalícii a tak sa častejšie dostať do médií. Naši poslanci Európskeho parlamentu môžu byť spokojní, že vďaka tejto téme budú mať šancu konečne vystúpiť v médiách. Prezident SR Ivan Gašparovič je spokojný, že bude môcť opäť koalícii ukázať,  kto je na Slovensku pánom, keď schválenú novelu zákona o používaní jazykov národnostných menšín nepodpíše. Občania národnostne zmiešaných území na Slovensku môžu byť spokojní, lebo  budú môcť hovoriť  jazykom svojej národnostnej menšiny aj na úradoch a v zdravotníckych zariadeniach.

No najspokojnejšie môžu byť  slovenské média, keďže majú SUPER tému. V poslednom májovom týždni roku 2011 sa táto téma opäť skloňuje v denníkoch, v týždenníkoch, v diskusiách vo verejnoprávnych  aj v súkromných rádiách a televíziách.

Takúto spokojnosť a súhru  by som si priala aj pri riešení noviel zákonov súvisiacich s našou rómskou menšinou. Verím, že keby média  aj tejto téme venovali minimálne rovnakú pozornosť ako téme maďarskej ústavy a zákona o používaní jazykov národnostných menšín, naštartovalo by to k aktivite väčšinu poslancov v NR SR.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?