Poslancom NR SR: Hlasujte "Za" návrh zákona o hazardnych hrách!

Autor: Zita Pleštinská | 31.5.2011 o 13:12 | (upravené 31.5.2011 o 13:26) Karma článku: 9,57 | Prečítané:  1513x

Vážení poslanci NR SR, už viackrát som Vás oslovila s tematikou hazardu a dnes vás chcem znova poprosiť. Na programe  teraz prebiehajúcej parlamentnej schôdze je Návrh poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Jany ŽITŇANSKEJ, Radoslava PROCHÁZKU a Pavla HRUŠOVSKÉHO na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 171/2005 Z. z. o hazardných hrách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a o doplnení zákona Slovenskej národnej rady č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov. Prosím hlasujte „ za"  tento legislatívny návrh v prvom čítaní.

Napísala som niekoľko blogov na tému hracích automatov http://plestinska.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=263001&bk=19545.  Diskutovala som na túto tému  so starostami a primátormi v mnohých rozhlasových a televíznych reláciách. Viacerí starostovia a primátori na svojom území automaty nechcú, pretože poznajú príbehy rodín, v ktorých sú členovia rodín, otcovia, mamy a už aj mladiství „závislí" na hazarde.

Predstavte si katastrofálny dopad tejto, ako aj iných závislostí, na život rodín. Tu nemôže byť ani reč o slobode podnikania. Ani reč!

Vážení poslanci NR SR,

prosím umožnite vašim súhlasom v tejto novele, aby slobodne o  hracích automatoch mohli rozhodnúť obyvatelia miest a obcí prostredníctvom svojich primátorov, starostov a poslancov miestnych a obecných zastupiteľstiev. Nech oni sami povedia, či to chcú, alebo nechcú. Prečo oni nemajú v takomto dôležitom rozhodovaní  slobodu?

Toto nemôže byť problém politických strán, toto musí byť náš spoločný záujem. Pre dobro človeka. Naliehavo Vás prosím!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?