Vonku leto,v kalendári jeseň a na letáku z Lídla:Vianoce sa blížia

Autor: Zita Pleštinská | 2.10.2011 o 14:39 | (upravené 3.10.2011 o 15:06) Karma článku: 7,49 | Prečítané:  1854x

Rozkvitnuté kvety a jabloň v našej záhrade vôbec nenasvedčujú tomu, že dnes máme už 2.október 2011. Je nedeľa, slnečný  deň v pokračujúcom týždni Babieho  leta. Z našej poštovej schránky som pred chvíľkou vybrala  leták, čo nám distribútori Lídla zvyčajne v sobotu roznášajú, keďže od pondelka sa mení ich ponuka.  Čítam si  postupne leták a na jeho dvojstránkach  je ponuka na 3. október: Správny štart do nového týždňa. Francúzky týždeň. Kačacie hody. Školské potreby. Niečo pre milovníkov kvetov. Obrátim na ďalšiu dvojstránku a tam veľkým napísané Od 6.10.2011: "Vianoce sa už blížia."

A pod tým kopa vecí, vianočný balíček s figúrkami, vianočné figúrky: Mikuláš, srdiečka a šišky. Že by už v supermarketoch chceli , aby sa maliarke prírode z pestrej palety farieb minuli už všetky odtiene, zvieratká so svojimi zimnými zásobami zmizli v norách a babie leto sa uložilo k spánku?  A  už v októbri priblížiť Vianoce ? Zvoní, zvoní zvonček malý. Vianoce sú pred dverami rozvoniava celý dom vianočný je plný stôl...

V supermarketoch sa na Vianoce pripravujú každý rok čoraz skôr. Príprava na tohoročné Vianoce  začala  koncom septembra.  Prím si so svojim vianočným kútikom drží Kaufland, kde dokonca od 23. septembra si môžete kúpiť aj adventné kalendáre.   Od 6.10. 2011 sa k nemu pridá  aj v Lídl. Je jasné, že obchodníci v supermarketoch to robia len a len kvôli nám  spotrebiteľom, aby sme mali viac času na prípravu najkrajších sviatkov roka. Základom filozofie obchodnej spoločnosti je poskytnúť zákazníkovi to najlepšie, no žiaľ  z Vianoc si robia iba komerciu.

Každý sviatok má svoj čas. Na Advent ako posla Vianoc, najkrajších a najvzácnejších sviatkov v roku, prichádza čas tesne po skončení novembra. Je to čas, v ktorom túžobne očakávame a pripravujeme sa na slávenie Vianoc. Vianoce sú oveľa viac ako len sviatky obdarovávania sa, zháňania originálnych darčekov a hojnosťou vianočného stola. Začiatok októbra, to sú takmer tri mesiace do Vianoc. Októbrový čas  čarovnú vianočnú atmosféru a očakávanie sviatkov  nedokáže vytvoriť. Po októbri prichádza  len dušičkový čas.

Tieto časové súvislosti  by mali rešpektovať aj supermarkety. Vnútorné pocity spotrebiteľov  a potreba prípravy na sviatky ich celkom určite  privedú na nákupy oveľa častejšie v  určenom čase. Tak by sme spoločne dokázali vytvoriť oveľa čarovnejšiu atmosféru očakávania a príchodu Vianoc...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?