Slovenské Áno eurovalu ...

Autor: Zita Pleštinská | 11.10.2011 o 15:32 | (upravené 11.10.2011 o 16:39) Karma článku: 6,94 | Prečítané:  1421x

Slovensko ako posledná krajina z EURO-17-ky hlasuje dnes 11.10. 2011 o EUROVALE. Oči celého sveta sa upierajú na Slovensko na hlasovanie v slovenskom parlamente. Povie Áno alebo Nie Eurovalu? Svetoví lídri, MMF aj Svetová banka  sa zhodli, že posilnenie eurovalu je nevyhnutným minimálnym nástrojom na odvrátenie krízy vo svete. Zhodli sa na tom všetky vlády eurozóny a šestnásť parlamentov eurozóny. Iba Slovensko tomu neverí?

Slovenská premiérka nemohla urobiť nič iné, ako urobila. Musí urobiť maximum, aby bol euroval prijatý, pretože sa rozhoduje o budúcnosti Slovenska v Eurozóne,  v Európskej únii, vo svete. Maximum je jej demisia. Viac sa už nedá...

Súhlasím, že navýšenie Eurovalu nie je dobrým riešením. Dôverujem však Ivanovi Miklošovi, tak ako to povedal dnes v slovenskom parlamente, že bez tohto navýšenia by nastali v eurozóne ešte katastrofickejšie scenáre. Stotožňujem sa s Ivetou Radičovou, že Slovensko nedokáže obstáť  v tomto čase hospodárskej  krízy osamotené. Presvedčili ma argumenty ministra zahraničných vecí, ktorý sám vie koľko musel podstúpiť, aby svojich partnerov v Európskej únii ubezpečil, že Slovensko patrí do európskej rodiny.

Po niekoľkých mesiacoch skončí na Slovensku eurovalpopulizmus aj euroskepticizmus, ktoré povalia vládu Ivety Radičovej. Končia reformy pravicovej vlády a vracia sa ľavicový populizmus.

Zajtra euroval na Slovensku bude aj tak schválený. Slovensko je súčasťou elitného klubu, v ktorom šestnásti partneri očakávajú slovenské Áno eurovalu za každú cenu.  Zajtra Áno povie aj  Slovensko s pomocou Róberta Fica. Cena tohto Áno bude však privysoká...

Myslela som, že je to iba hra. Bože, prosím, daj nech je to iba hra...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Inštruktor lyžovania: Ľudia často preceňujú svoje sily

Vlado Zboja je tréner a medzinárodný horský vodca. Zdolal napríklad aj Everest, na Kubínskej holi vedie školu lyžovania.

DOMOV

Úrazov na svahoch je viac, v Jasnej chcú rozšíriť zjazdovku

Záchranári zaznamenali viac ako 1 400 úrazov na lyžiarskych svahoch.


Už ste čítali?