Čo je za 99 percentami?

Autor: Zita Pleštinská | 11.11.2011 o 0:23 | (upravené 2.12.2011 o 9:46) Karma článku: 9,12 | Prečítané:  3234x

Reklama sa stala neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Predstavuje informáciu o výrobku, o organizácii alebo službe  so zameraním na spotrebiteľa. Jej cieľ je presvedčiť adresáta k nákupu alebo k investícii. Bilbordy sa stali aj formou predvolebného boja a snahou osloviť širokú verejnosť.

Zapnem si svoj televízny prijímač a ohúri ma často sa opakujúci FunFón Vianoce s Pištom Lakatošom - Kapor.  V rámci marketingovej  aktivity v duchu sloganu Kofoly - "Keď ju miluješ, nie je čo riešiť"  sa predáva nová kofola extra bylinková  cez milostný vzťah učiteľky biológie a jej žiaka , ktorý zje pomôcky - bylinky, za čo dostane päťku a má ostať po škole... záver reklamy je už na zamyslenie... Kofola na Vianoce opäť oprášila svoj koncept aj s prasiatkom. Prekvapí ma aj  celá rodina na jednej zmluve - Wüstenrot stavebná sporiteľňa...  Možno raz-dva razy to zaujme, ale sústavné opakovanie počas spravodajstva alebo jojkárskeho paneláku ma už poriadne rozčuľuje. Reklamy beriem ako schopnosť televízie uživiť sa, no keď si chcem pozrieť dobrý film či seriál, tak ma tieto reklamy  poriadne otravujú. A ešte keď sa vráti dede a kikuš...

Naše cesty sú posiate bilbordami s už  známymi reklamami mobilných operátorov, iných produktov , no niekedy nájsť poriadne označenie obce je veľký problém.

Volebný boj signalizujú  už aj bilbordy : Proti maďarskej rozpínavosti - s národom pre národ ,  Za právny štát, za nižšie dane a odvody . "1989: chceli sme patriť do Európy. Ako sa rozhodneme dnes?" "Strieda ho  bilbord, na ktorom sú prelepené ústa muža, kde na páske je nápis: "1989: Vybojovali sme si slobodu. Prečo by sme si ju dnes mali nechať vziať." Nájdeme niekoľko aj s portrétom martinského primátora, Martin- transparentné mesto. Pomerne veľký počet bilbordových plôch  okolo našich ciest obsadil  bilbord znázorňujúci veľký čierny nápis "99 %" na bielom pozadí. V jeho dolnej časti je bielym na červenej ploche uvedený odkaz na internetovú stránku. Na stránke nájdeme odpočítavanie .  K odhaleniu tajomného bilbordu  s 99 % má dôjsť o 13 dní 18 hodín 28 minút a 24 sekúnd.

Aj také je Slovensko. So svojimi prírodnými a historickými skvostami a bilbordami ... Keby som mohla, žiaden by som nepovolila. Potom by vynikli danosti Slovenska , ktoré by určite viac inšpirovali našich návštevníkov. Vysoké Tatry lemujúce D1 z Popradu v tohoročných novembrových dňoch hovoria za seba. Nehovoriac koľko financií by sme ušetrili, ktoré by sme mohli investovať napríklad do cestovného ruchu.

Čo je za 99 percentami? Dozvieme sa už 17. novembra 2011 o 10 hodine...

Záhada 99% je vyriešená: Od 17. novembra 10. hodiny už nielen z bilbordov, ale aj z webových bannerov  a v televíziách sa v rámci reklamy z dvoch tajomných  deviatok vykľuli zaujímavé osôbky. Tešme sa! Desaťsekundové aj dlhšie 45 sekundové spoty nám budú spríjemňovať náš pobyt pred televíznou obrazovkou medzi našimi obľúbenými inscenáciami, seriálmi, napínavými kriminálkami, komédiami , muzikálmi a aj medzi spravodajstvami v čase adventu, Vianoc, pravdepodobne až do predčasných volieb a možno aj po nich. A médiá sa určite na  mediálnu kampaň 99 % nehnevajú, veď získajú financie  1% signatárov hnutia a po zaregistrovaní na MV SR aj budúcej strany, ktoré prispejú našim médiám k vianočným , novoročným darčekom, ktoré potešia možno aj nás televíznych  divákov malým bónusom , v podobe zaujímavých programov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?