11. 11. 2011 šesť jednotiek v dátume ...

Autor: Zita Pleštinská | 11.11.2011 o 11:11 | (upravené 11.11.2011 o 17:59) Karma článku: 4,14 | Prečítané:  1299x

Je to chvíľa uvedomiť si, aký dôležitý je MIER pre celú zemeguľu...  Medzinárodná atómová agentúra IAEA varuje, že Irán veľmi pokročil v snahe vyrobiť atómovú bombu...

Čo si myslite ako by to dopadlo...aké politické spojenectva by sa vytvorili...bolo by možné pri súčasnom vyzbrojení sveta zostať na žive?

" Zistenia silno naznačujú existenciu vyspelého programu na vývoj nukleárnych zbraní," povedala hovorkyňa šéfky zahraničnej politiky EÚ Catherine Ashtonovej Maja Kocijančičová. Ako podotkla, správa nukleárnej agentúry sa zakladá na "nesporných, presvedčivých" dôkazoch.Ashtonová pri rokovaniach s Iránom reprezentuje šesť svetových mocností, Veľkú Britániu, Čínu, Francúzsko, Nemecko, Rusko a Spojené štáty. Rozhovory sú zamerané na presvedčenie islamskej republiky, aby sa vzdala jadrového programu.

Nová správa IAEA  tvrdí, že Irán intenzívne pracuje na vývoji jadrovej zbrane a nie je vylúčené, že stále uskutočňuje súvisiaci výskum. V reakcii na správu už pohrozil novými sankciami Washington aj Paríž. Opatrenia by nadviazali na už existujúce sankcie OSN, USA a EÚ.

Irán vyhlásil, že sa svojho jadrového programu, ktorý je podľa neho mierový, nikdy nevzdá.

Nemal by nás strašiť  Euroval, trhy,  dlhová kríza ale atómová hrozba z týchto končín sveta by mala zmobilizovať na spojenectvo aj najväčších  odporcov  Európskej únie.

P.S.  11. novembra 1918 o 11. hodine a 11. minúte bolo podpísané prímerie v Compiégne vo Francúzsku, skončila sa ním prvá svetová vojna, ktorá trvala viac ako štyri roky. Vojnové hrôzy zostali tak hlboko vryté do vedomia ľudí, že bezprostredne po skončení vojny bol 11. november vyhlásený za Deň vojnových veteránov. V tento deň si pripomíname hrdinstvo ľudí, ktorí padli na bojiskách svetových vojen za slobodu a mier.

V rôznych krajinách sveta je 11. november známy aj ako Remembrance Day, Poppy Day, Veterans Day, Jour de l´Armistice. V súčasnosti sa kvet červeného maku používa pri spomienkových aktoch vo väčšine demokratických krajín, ktoré sa zapojili do svetových vojen. Jeden symbolický kvet červeného maku som dostala v Európskom parlamente od svojho britského kolegu Chrisa Heatona Harrisa a dodnes ho mám pred očami v mojej vitrínke.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?