Diskusia o Novembri 1989 spojila 4 mladých pravicových politikov

Autor: Zita Pleštinská | 18.11.2011 o 2:23 | (upravené 18.11.2011 o 8:10) Karma článku: 6,93 | Prečítané:  1540x

Diskusia o Novembri 1989 spojila 4 mladých pravicových  politikov. V dnešnej Hríbovej Lampe diskutovali Ján Bučkuliak predseda ODM, Pavol Szabo predseda Mladých liberálov, Branislav Rajčáni predseda KDMS a Pavol Turčina predseda Novej Generácie. Táto   „ Nežne „ ale pikantnými otázkami Štefana Hríba korená  Lampa  ma naplnila nádejou, že nám na Slovensku vyrastá nová generácia politikov nezaťažených minulosťou, naštartovaných pre súčasnosť a  zapálených pre budúcnosť.

Vďaka Novembru 1989 sa  totalitné SZM  pretransformovalo na niekoľko mládežníckych organizácií. Aj keď prevláda všeobecný nezáujem mladých ľudí o politiku, v stranách sa vďaka aktivnym mladým  lídrom organizujú mladí ľudia. 4 mladí ľudia,  predsedovia ODM,  Mladých liberálov, KDMS a Novej Generácie , ktorí  so svojimi tímami  budú  spravovať v budúcnosti našu krajinu, ma  v LAMPE 17. novembra 2011 svojimi  zdravými názormi presvedčili.  Atmosféra pluralizmu, v ktorej žijeme, poskytuje viac priestoru na premýšľanie o hodnotách, riešeniach a východiskách. To, čo ľudia kedysi vykonali pod vplyvom značného spoločenského tlaku, teraz konajú silou slobodného presvedčenia.

Vďaka Novembru 1989 si každý z diskutujúcich mohol povedať svoj slobodný názor na kladené otázky , pretože už nikomu nehrozí, že ho zavrú, pošlú do uránových baní , zastrelia na hranici za prejavenie názoru.

Zmenil sa mladý človek ? Zmenila sa móda . Z baloňákov a tesilákov  sa prešlo na rifle a mikiny. A nielen móda. Písať v súčasnej dobe o mladom človeku a jeho hodnotovom rebríčku nie je vôbec jednoduché. Myslenie mladých sa za posledných 22 rokov  zmenilo úplne a od základu. Veľa závisí aj od prostredia, v ktorom sa mladý človek nachádza. To ho ovplyvňuje asi najviac pri jeho dospievaní a rozhodovaní sa. Čo bolo pre moju generáciu tabu, pre súčasnú mladú generáciu je prístupné. Veľa mladých už doslova ako deti vyskúšajú sex, drogy, či už ľahké alebo ťažké, hracie automaty. Dokonca veľa z nich,  čo to skúsili, sa stali aj závislými.

Svet sa neustále mení a menia sa aj politické strany. Prichádza prirodzená výmena generácií. Táto diskusia v LAMPE 17. Novembra 2011 ma ako plamienok sviečky, z ktorého každý diskutujúci zapálil svoju sviečku v štúdiu, naplnila nádejou, že týmto  mladým lídrom mládežníckych organizácií sú sväté hodnoty, ktoré sme si vybojovali v Novembri 1989.  Je veľmi dôležité, aby mal mladý človek sny a hlavne, aby sa ich nevzdával. Správne usporiadanie životných hodnôt umožní koncentrovať sa na svoje sny a hlavne na ich splnenie.

Aj títo a im podobní mladí politici sú pre mňa zárukou , že na Slovensku sa bude pokračovať  v reformách, ktoré zabezpečia ekonomickú stabilitu, spravodlivé súdnictvo, jednoducho LEPŠIE SLOVENSKO, že skončia nástenkové  a iné netrasparentné tendre, že politika nebude iba na floskulách o BLAHU ĽUDÍ , ale o reálnych činoch.

Aj keď rétorika pravicových strán, po tom čo sa stalo 11. októbra 2011  bude pred voľbami tvrdšia, mám nádej, že šanca spolu pripravovať, pokračovať v začatých reformách a hlavne upratanie v súdnictve bude dostatočnou motiváciou, aby pravicoví politici prehodnotili svoje názory. Veď červená karta Ficovi bola daná mladými z Novej Generácie nielen na jeden polčas, ale až do konca zápasu. A ten po roku vlády Ivety Radičovej nekončí...

Ján Bučkuliak predseda  ODM, Pavol Szabo predseda Mladých liberálov, Branislav Rajčáni predseda KDMS a Pavol Turčina predseda Novej Generácie ma naplnili nádejou , že na Slovensku vyrastá nová generácia pravicovo zmýšľajúcich politikov nezaťažených minulosťou, naštartovaných pre súčasnosť a zapálených pre budúcnosť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?