Akcia Dáma alebo Kto sa snaží pokoriť kráľovnú...

Autor: Zita Pleštinská | 23.11.2011 o 13:13 | (upravené 23.11.2011 o 14:10) Karma článku: 3,86 | Prečítané:  1070x

Kauza odpočúvanie naberá ďalšie kontúry. Postupne sa odhaľujú súvislosti a ďalšie kauzy. Svetlo sveta uzrela aj akcia Dáma, v ktorej údajne  agenti Vojenského obranného spravodajstva mierili aj priamo na premiérku Ivetu Radičovú. „Sklamaná. To je najlepšie slovo. Je jedno, či hovoríme o premiérke alebo o ktoromkoľvek občanovi SR. To je všetko, čo k tejto téme poviem," povedala smutná Iveta Radičová.

Dáma alebo zriedkavejšie kráľovná je v šachu najsilnejšou figúrkou. Môže sa pohybovať v ľubovoľnom priamom smere o ľubovoľný počet políčok. Môže sa pohybovať ako ľubovoľný kameň na šachovnici s výnimkou jazdca. Táto pohyblivosť jej dáva veľkú silu. Orientačne má dáma skoro takú istú silu ako dve veže, alebo ako 4 ľahké  šachové figúrky...    Neznamená , že kto hrá na šachovom turnaji najlepšie, musí aj vyhrať. Vyhrá ten, kto má viac šťastia.

Minister Ľubomír Galko rozohral svoju šachovú partiu najprv s novinármi  a následne aj s premiérkou. Možno si neuvedomil, že Šach je rozprávka o tisíc a jednej chybe.

Optika ministra je  v iných farbách pri jeho informáciách, ktoré má.  Priznám sa, že som mu v jeho  boji proti korupcii na Ministersve obrany SR veľmi fandila, no pozerajúc jeho tlačovú konferenciu dnes na TA3 som mu nerozumela. Dnešná tlačová beseda   Ľubomíra Galka mi pripomínal divadelnú hru Inotaje režiséra Petra Jezného, ktorý  inšpiráciu pre svoju hru  čerpal z jednoaktoviek  V službe a Sľuby od Jozefa Gregora Tajovského.  Tajovský vo svojich raných hrách situácie iba načrtol.... V Sľuboch Tajovský naskicoval neskoršiu úspešnú veselohru Ženský zákon.

Odpočúvanie novinárov, ktoré  je v príkrom rozpore s platnými zákonmi a kauza„ Dáma" teda vytvorenie súhrnu spravodajských informácií a hodnotení názorov predsedníčky vlády, už zaťali do živého a tak nastúpil premiérkin:"  Ženský zákon."

Čo sa stalo? Prečo sa tak stalo? Je možné odpočúvanie novinárov? Nie  je to  v príkrom rozpore so zákonmi? Aké sú dôsledky? Čo z toho vyvodiť ? Všetky trestné oznámenia boli odovzdané orgánom činným v trestnom konaní. Som zvedavá, ako sa vyšetria.

„Aj teraz mi blbne telefón. Čo si mám myslieť, že je to vrak, alebo že ma zase napichli?" Odpočúvajte v pokoji. Je lepšie raz vidieť, ako stokrát  odpočuť....

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?