Ďakujem lekárom v Ľubovnianskej nemocnici,že ostali pri pacientoch!

Autor: Zita Pleštinská | 3.12.2011 o 3:13 | (upravené 4.12.2011 o 14:51) Karma článku: 8,19 | Prečítané:  1835x

V týchto dňoch majú kolegovia v niektorých Obvodných úradoch pohotovosť, keďže vláda na svojom pondelkovom mimoriadnom rokovaní schválila vyhlásenie núdzového stavu. Ten platí od 29.11.2011 a týka sa 13 obvodov a 15 poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti. Riaditelia týchto nemocníc, z ktorých odišla prevažná časť lekárov nedokážu pacientom poskytnúť neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Požiadali preto  obvodný úrad v sídle obvodu alebo kraja o doručenie príkazov lekárom na vykonanie pracovnej povinnosti, aby nemocnice dokázali pacientom poskytnúť neodkladnú zdravotnú starostlivosť v plnom rozsahu a v obmedzenom rozsahu mohli vykonávať aj plánované operácie.

Po hektických chvíľach, o ktorých sa dozvedám  zo spravodajstiev a od svojich kolegov prednostov obvodných úradov, som si prešla 2. decembra 2011 jednotlivé oddelenia našej nemocnice. Všetky oddelania fungovali bez obmedzenia. Veľmi promptne som bola vybavená  na RTG oddelení, kde som žiadala o zapožičanie svojej rtg dokumentácie. V jednej z čakárni ma zvlášť zaujal dokument : „Politiky kvality Ľubovnianskej nemocnice, n.o. podpísaný riaditeľom nemocnice  n.o. MUDr. Petrom Bizovským, MPH, v ktorom pod názvom „Skutočnou kvalitou je aj ľudskosť" môže sa každý pacient oboznámiť s poslaním, víziou a zásadami daného zdravotníckeho zariadenia.

O aplikovanie jednej zo spomínaných zásad daného dokumentu, t.j. „Pacient je predovšetkým ľudskou bytosťou, preto individuálny prístup k jeho liečbe a potrebám je základom poskytovania kvalitnej zdravotnej starostlivosti," som sa presvedčila neraz ako pacientka alebo ako rodinný príslušník pacienta  pri operáciách a rôznych vyšetreniach. Som rada aj ako prednostka Obvodného úradu Stará Ľubovňa, že náš obvodný úrad nemusí  v týchto hektických chvíľach , keď v iných nemocniciach a obvodných úradoch riešia núdzový stav, zabezečovať doručovanie príkazov lekárom na vykonanie pracovnej povinnosti.

Milí lekári: „V týchto dňoch a hodinách, keď stovky lekárov v rámci nátlakovej akcie lekárskych odborov z nemocníc odchádzajú, Vy ste v Ľubovnianskej nemocnici ostali pri nás, pri svojich pacientoch!

„Ďakujem Vám za Váš prístup, v ktorom vašou skutočnou kvalitou je ľudskosť. Ďakujem vám, že hoci ste solidárni so svojimi kolegami v iných nemocniciach na Slovensku, zostali ste v plnom pracovnom nasadení bez ohľadu na vlastnú únavu, psychické vyčerpanie a finančné ohodnotenie! Mimoriadne si vážim Váš postoj, že ste zostali pri nás, pri svojich pacientoch, pretože my Vás potrebujeme!

P.S. Ľubovnianska nemocnica je nezisková organizácia, ktorá  vznikla na základe záujmu manažmentu nemocnice a predstaviteľov mesta v roku 2005, pričom Prešovskému samosprávnemu kraju  patrí 70 % a mestu Stará Ľubovňa 30 %. O tom, že pacienti sú spokojní s Ľubovnianskou nemocnicou  svedčia rôzne reprezentatívne prieskumy poistencov. Poistenci sa v prieskume vyjadrujú k správaniu sa lekárov na oddelení, k starostlivosti personálu, ku kvalite ubytovania a stravy. Napríklad v prieskumu  realizovanom v spolupráci s Ústavom pre výskum verejnej mienky, ktorý  sa konal od decembra 2007 do februára 2008 na základe hodnotenia pacientov získala Ľubovnianska nemocnica vysoký index 93,75 (z možných 100 bodov).A tak sa táto nemocnica dostala napríklad za Národný ústav srdcových a cievnych chorôb, Leteckú vojenskú nemocnicu v Košiciach či Národný ústav tuberkulózy vo Vyšných Hágoch.

Nemocnica  získala certifikát ISO 9001:2000, preinvestovala 30 mil. Sk. Ekonomicky sa tejto nemocnici veľmi darí a je príkladom mimoriadne dobrého a úspešného projektu transformácie zdravotníckeho zariadenia.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?