Sviečka za Václava Havla...

Autor: Zita Pleštinská | 18.12.2011 o 13:14 | (upravené 18.12.2011 o 19:00) Karma článku: 9,85 | Prečítané:  1222x

Vo veku 75 rokov zomrel dnes Václav Havel, posledný československý a prvý český prezident, ktorého zdravotný stav sa v ostatných rokoch výrazne zhoršoval.

Václav Havel, len nedávno oslávil svoje 75. narodeniny.  Bol prezidentom ČSFR v období od 29. decembra 1989 do 20. júla 1992. Nahradil v tejto funkcii posledného komunistického československého prezidenta Gustáva Husáka.

Zomrel jeden z prvých hovorcov Charty 77, ktorý aj v zahraničí predstavuje symbol boja za slobodu a demokraciu v krajinách bývalého východného bloku. Stal sa laureátom najvyšších štátnych vyznamenaní mnohých krajín. Za celoživotné úsilie o dodržiavanie ľudských práv ho viackrát nominovali na Nobelovu cenu za mier.

Spoločne s pozostalými skláňam sa pred Božou vôľou a vyslovujem úprimnú sústrasť nad tým, že Všemohúci si povolal k sebe tohto človeka s veľkým "Č." Nech v našich srdciach navždy žije a nikdy z nich nevymizne krásna pamiatka na obetavého človeka.

Máme svoje predstavy o živote, svoje vízie toho, ako by to s nami malo byť, ale tiež s tými, na ktorých nám veľmi záleží. Ak sa niečo deje tak, ako si to my neprajeme, protestujeme proti rozhodnutiu Boha a myslíme si, že sa pomýlil, že to takto nemalo byť. Keď niekto zomrie, pýtame sa, prečo práve on? V živote človeka sú chvíle, o ktorých vieme, že prídu, a predsa nás ich príchod prekvapí. Tým skôr, keď prídu náhle a neočakávane.

V  žiali a zármutku nad smrťou nášho bývalého prezidenta a na jeho pamiatku zapaľujem túto sviecu...Nech u Pána nájde večné odpočinutie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Inštruktor lyžovania: Ľudia často preceňujú svoje sily

Vlado Zboja je tréner a medzinárodný horský vodca. Zdolal napríklad aj Everest, na Kubínskej holi vedie školu lyžovania.

DOMOV

Úrazov na svahoch je viac, v Jasnej chcú rozšíriť zjazdovku

Záchranári zaznamenali viac ako 1 400 úrazov na lyžiarskych svahoch.


Už ste čítali?