Moje interview s Bohom...

Autor: Zita Pleštinská | 12.3.2012 o 14:08 | (upravené 12.3.2012 o 14:15) Karma článku: 12,31 | Prečítané:  1362x

"Poď ďalej," povedal Boh. "Tak ty chceš urobiť so mnou interview?" Povedala som mu: " Iba keď máš pre mňa trochu času." Boh sa pousmial a odpovedal mi: "Môj čas je večnosť a preto je ho dosť na všetko. A čo by si sa ma chcela opýtať?" Odpovedala som: "Povedz mi Bože, čo ťa na ľuďoch najviac prekvapuje?"

Boh sa zamyslel a po chvíľke mi odpovedal: "Prekvapuje ma to, že vás ľudí najviac nudí byť deťmi, ponáhľate sa, aby ste dospeli a keď ste už dospelí, vtedy chcete byť opäť deťmi. Prekvapujeme, ako hazardujete so svojim zdravím, len aby ste zarobili peniaze a potom ich utrácate, aby ste si dali do poriadku svoje zdravie. Prekvapuje ma, že sa tak veľmi bojíte o svoju budúcnosť a zabúdate na prítomnosť a tak vlastne nežijete ani pre prítomnosť , ani pre budúcnosť. Prekvapuje ma, že žijete , akoby ste nemali nikdy umrieť.  Umierate, ako by ste nikdy nežili."

Boh ma vzal za ruky a chvíľu sme mlčali. Po chvíli som sa ho opýtala: "Čo by si robil Ty , keby si bol rodič, čo by si naučil svoje deti?" Boh sa usmial a odpovedal mi: "Chcel by som, aby poznali, že nemôžu nikoho donútiť , aby ich miloval. Môžu iba dovoliť , aby ich milovali druhí. Chcel by som, aby poznali, že najcennejšie v živote nie je to, čo majú , ale koho majú. Chcel by som, aby poznali, že nie je dobré porovnávať sa s druhými. Každý bude súdený sám za seba, nie preto, že je lepší alebo horší ako ten iný. Chcel by som , aby pochopili, že bohatý nie je ten, kto má najviac, ale ten, kto potrebuje najmenej.  Chcel by som, aby pochopili, že trvá iba pár sekúnd spôsobiť ľuďom, ktorých milujeme hlboké zranenie, ale trvá veľa rokov, než sa z takéhoto zranenia uzdravia. Chcem, aby sa naučili odpúšťať  skutkami. Chcel by som, aby vedeli, že vedľa nich sú ľudia, ktorí ich veľmi milujú, ale ktorí nedokážu svoje city vyjadriť. Chcel by som, aby vedeli, že za peniaze si môžu kúpiť všetko okrem šťastia. Chcel by som, aby poznali, že opravdivý priateľ je ten, ktorý o nich všetko vie a predsa ich má rád. Chcel by som, aby pochopili, že nestačí, aby im odpustili druhí, ale oni sami musia odpúšťať."

Chvíľku som sedela v tichosti a v duchu som sa  tešila z prítomnosti Boha v mojom srdci. Po chvíľke som sa mu poďakovala:" Bože ďakujem Ti, že dnes si si urobil  pre mňa čas, ďakujem Ti za moju rodinu, že sa o ňu staráš, strachuješ sa o nás a radíš nám."

Boh mi odpovedal: " Príď kedykoľvek. Som tu dvadsaťštyri hodín pre teba a tvoju rodinu. Kedykoľvek sa pýtaj a ja Ti vždy odpoviem. Ľudia zabudnú, čo si pre nich urobila, ale nikdy nezabudnú, ako sa vedľa teba cítili...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

EKONOMIKA

Bankomaty majú výročia. Takto vyzerali pred 50 rokmi

Prvý bankomat dali do používania v roku 1967 v Londýne.


Už ste čítali?