Sviečka za Milana Gaľu...Smrť nemá vkus, berie si všetkých...

Autor: Zita Pleštinská | 1.6.2012 o 21:58 | (upravené 5.6.2012 o 22:17) Karma článku: 10,40 | Prečítané:  2362x

Smrť  nám pred chvíľkou vzala vzácneho človeka, dobrého priateľa,  lekára, politika, aforistu...  Milan žil s nami v čase úspechov, hľadaní, ale i ťažkostí a prehier. Vždy mi hovoril, že víťazstvo po prehrách je cennejšie ako víťazstvo bez prekážok. Z jeho aforizmov budem dlho čerpať . A zrazu sa mi zdá, že som sa mu za to ani nemala čas poďakovať ...

Aký rýchly a neúprosný je beh času. Náhlime sa a v tomto životnom zhone často objavíme hodnoty človeka, až keď sa pominie. Milan dokázal smútiť s tými, čo si bolesť či krivdu liečili smútkom, smiať sa s tými, čo smiechom smútok porážali.

Obdivovala som  Milanovu životnú vitalitu i jeho ochotu pomáhať všade tam, kde bolo treba a každému, kto ho o to požiadal. Bol studnicou nevyčerpateľných skúseností, rád a humoru.

Aforizmy boli jeho radosťou. Najprv vo vydavateľstve Havran v Prešove vyšla jeho prvotina s príznačným názvom Aforizmy, ktorú ilustroval prešovský výtvarník Peter Sedlák. Milan inšpiráciu nachádzal v bežnom živote, v každodennej realite a samozrejme v politike. Vo vydavateľstve OZ Slniečkovo vyšla jeho druhá knižka Aforizmy II. Aforizmy v novej knihe sa Milan snažil skĺbiť tiež s obrázkami. Len nedávno mi volal:„ Dosť veľa aforizmov som nepoužil, čiže existuje základ na ďalšiu knihu." Jeho metóda bola taká, že napísal denne jeden aforizmus.  Zvykol hovoriť: „ Jedna myšlienka na deň, to je 365 za rok, ak to vydelím dvoma, je to vyše 150 a to je zhruba objem  jednej knižočky..." V Európskom parlamente nás vždy pobavil a rozveselil.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jhnUu3JcI0w

A zrazu zisťujem, že svet okolo nás akosi ochudobnel.

Milan,  bol si pre nás naozaj vzácny človek. Ostal si v nás, v stovkách Tvojich kolegov, priateľov, pacientov. Odpočívaj v pokoji...

 

Pohreb nášho kamaráta Milana Gaľu bude v utorok 5. júna 2012 o 15.00 v Lipanoch.

Milanova dcéra Marcelka našla na otcovom stole posledný aforizmus: "Smrť nemá vkus, berie si všetkých..."


 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?