List Monike Flašíkovej-Beňovej

Autor: Zita Pleštinská | 13.11.2012 o 23:46 | (upravené 14.11.2012 o 0:46) Karma článku: 15,37 | Prečítané:  3855x

Dnes som si kúpila Plus Jeden Deň a na prvej strane som si prečítala článok Europoslankyňa Flašíková-Beňová V rodine má gamblera. http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/monika-flasikova-benova-priznava-rodinne-problemy-sesternica-je-gamblerka.html

Milá Monika,

neviem či vieš, v našom parlamente poslanci na decembrovej schôdzi  budú v druhom čítaní schvaľovať vládny návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 171/2005 Z.z. o hazardných hrách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a ktorým sa dopĺňa zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 145/1995 Z. z. o správnych poplatkoch v znení neskorších predpisov. Ministerstvo financií SR pripravilo tento návrh zákona, v ktorom chce zobrať obciam právo limitovať hazard na svojom území. Prinesie to peniaze do štátnej aj obecnej pokladnice, ale zároveň to zvýši potrebu peňazí na liečbu závislých.

Snažila som sa presvedčiť poslancov, aby nehlasovali za novelu zákona v prvom čítaní na októbrovej schôdzi. Žiaľ, zákon poslanci 19. októbra posunuli do 2. čítania. Zo 134 prítomných poslancov 84 poslancov hlasovalo ZA,  25 poslancov hlasovalo PROTI,  25 poslancov sa ZDRŽALO hlasovania.

V mnohých rodinách v Lomničke majú niekoľko gamblerov. Hrá tam otec aj mama, a žiaľ výnimkou nie sú ani deti. Čo je najhoršie títo ľudia tu žijú vo veľkej  biede, v automatoch prehrajú sociálne dávky a potom až do konca mesiaca trú veľkú biedu. Im nemá kto z rodiny požičať. Rozmáha sa tu úžera, alebo členovia rodiny kradnú, aby prežili.

Veľmi intenzívne sme bojovali za to, aby mestské a obecné zastupiteľstvá mohli na území svojho mesta a obce zakázať hracie automaty. Samosprávy konečne po mnohých výzvach legislatívcom získali od 1. septembra 2011 možnosť obmedziť na svojom území všetky druhy hazardu. Stalo sa tak 12. júla 2011 po schválení novely zákona o hazardných hrách a zákona o obecnom zriadení z dielne poslancov NR SR za KDH.

Stop! hracím automatom po Sabinove povedali poslanci v Podolínci, v Starej Ľubovni a v ďalších stovkách miest a obcí na Slovensku. Keď poslanci vládny návrh schvália, automaty sa do krčiem vrátia. Gamblerstvo  tak opäť vráti nepokoje do rodín v Lomničke, v Sabinove, v Podolínci, v Starej Ľubovni a v ďalšej stovke miest a obcí.

Milá Monika,

čo z toho, že na Slovensku vzniká systém pomoci hráčom, ktorý bude vyplývať zo zákona, že  podľa novely zákona vznikne 24 hodinová telefonická linka s odbornou pomocou lekárov z Centra drogových a nelátkových závislostí a  na každom automate bude nálepka s upozornením podobne ako na fľašiach s alkoholom. Problém s gamblérstvom to nevyrieši. Naopak budú trpieť rodiny nielen gamblérov, ale aj rodiny občanov, ktorí v blízkosti krčiem s hracími automatmi bývajú.

Veľmi ťa prosím, presvedč  Vašu poslaneckú 83-ku, aby za tento zákon nezahlasovala! Pomôžeš tak Vašej rodine a tisíckam rodín na Slovensku.

S pozdravom

Zita

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

EKONOMIKA

Bankomaty majú výročia. Takto vyzerali pred 50 rokmi

Prvý bankomat dali do používania v roku 1967 v Londýne.


Už ste čítali?