Pán Fico, vytlčte pánovi Kažimírovi z hlavy zákon o hazarde!

Autor: Zita Pleštinská | 28.11.2012 o 14:59 | (upravené 28.11.2012 o 15:41) Karma článku: 11,88 | Prečítané:  1007x

Podpredseda vlády a minister financií Peter Kažimír práve v tejto chvíli  na 11. parlamentnej schôdzi odôvodňuje vládny návrh, ktorým sa  dopĺňa zákon č. 171/2005 Z.z. o hazardných hrách v znení neskorších noviel. Tento zákon  znovu vráti výherné automaty do krčiem, pohostinstiev a obchodov, kde budú dostupné komukoľvek, vrátane mladistvých a detí. Hurá, hlavne Rómovia budú mať kde utrácať sociálne dávky.

Pán premiér,

ak si Vaša vláda hovorí sociálna, vytlčte pánovi Kažimírovi z hlavy tento zákon o hazarde a dajte pokyn Vašej 83-ke poslancov Smeru-SD, aby vládny návrh zákona ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 171/2005 Z.z. o hazardných hrách v znení neskorších noviel, tlač 234 v druhom čítaní neschválili!

Panie poslankyne a páni poslanci,

nemeňte súčasný zákon v PROSPECH HAZARDU, teda v prospech  prevádzkovateľov  výherných automatov a v neprospech občanov, ktorým ste pred voľbami sľúbili Istoty!

Štatistiky hovoria, že až 30 percent ľudí sa na Slovensku ocitne na ulici pre hracie automaty. Náklady štátu na poskytovanie sociálnych služieb sa vyrovnajú sume, ktorá sa vráti na daniach za jeden automat. Štát musí zaplatiť výdavky súvisiace so  zabezpečením základných životných potrieb gamblerov a ich rodín. Z tohto dôvodu tento zákon nebude mať negatívny dopad nielen na jednotlivcov, ale dotýka sa  celej spoločnosti. Vláda sa vo svojom programovom vyhlásení zaviazala, že ochráni nízkopríjmové skupiny pred subjektmi, ktoré poskytujú pôžičky hraničiace s úžerou. Žiaľ týmto zákonom konáte  v protiklade so svojim programovým vyhlásením.

NECHAJTE SAMOSPRÁVAM KOMPETENCIU podľa zákona prijatého v roku 2011 ZAKÁZAŤ hazard v obci všeobecným záväzným nariadením!

Nesťažujte novým zákonom obciam túto kompetenciu okrem iného aj „farizejským odsekom 6 v §10 vládneho zákona:"„O skutočnosti, či v obci dochádza k narúšaniu verejného poriadku v súvislosti s hraním hazardných hier rozhodujú obyvatelia obce v miestnom referende!" Preto farizejským, že úspešnosť referénd na Slovensku je takmer Utópiou.

Pán premiér Fico,

ak si Vaša vláda hovorí sociálna, vytlčte vládny zákon o hazarde Petrovi Kažimírovi z hlavy a dajte pokyn Vašej 83-ke poslancov Smeru-SD, aby vládny návrh zákona ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 171/2005 Z.z. o hazardných hrách v znení neskorších noviel tlač 234 v druhom čítaní neschválili!

Pán premiér, ak zákon prejde

Hurá, Rómovia budú mať kde utrácať sociálne dávky!

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?