Teraz je šanca prijať ústavný zákon o zákaze hracích automatov!!!!

Autor: Zita Pleštinská | 29.11.2012 o 11:37 | (upravené 29.11.2012 o 12:53) Karma článku: 10,55 | Prečítané:  707x

Panie poslankyne a páni poslanci zakážte ústavným zákonom hracie automaty mimo kasín! V NR SR práve prebieha rozprava k vládnemu zákonu o hazarde. Vládnym návrhom zákona sa mení a dopĺňa zákon č. 171/2005 Z.z. o hazardných hrách v znení neskorších noviel a znovu sa vracajú výherné automaty do krčiem, pohostinstiev a obchodov, kde budú dostupné komukoľvek, vrátane mladistvých a detí. Panie poslankyne a páni poslanci hlasujte proti tomuto zákonu a požiadajte ministra financií nech pripraví ústavný zákon o zákaze hracích automatov mimo kasín s licenciou.

Teraz má Slovensko šancu prijať ústavný zákon o zákaze hracích automatov mimo kasín!!!!!

Vláda SMERU-SD, ktorá si hovorí sociálna, má v parlamente 83 poslancov. Nikdy nebola väčšia šanca v slovenskom parlamente ako teraz. TERAZ by sa mohol v slovenskom parlamente prijať ústavný zákon o úplnom zákaze hracích automatov mimo kasín s veľkou väčšinou poslancov.

Kto je za, nech stlačí K+

O polnoci 10.10. 2012  zverejnili v Maďarskom vestníku úpravu zákona o hazardných hrách, preto v tento deň vstúpil do platnosti zákaz prevádzkovania herných automatov. Zatvorili sa herne a v pohostinstvách vypli hracie automaty. V zmysle novely zákona budú môcť prevádzkovať hracie automaty už iba kasína s koncesiou.Takéto kasína fungujú v Maďarsku iba dve v Budapešti a jedno v Šoprone.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

EKONOMIKA

Bankomaty majú výročia. Takto vyzerali pred 50 rokmi

Prvý bankomat dali do používania v roku 1967 v Londýne.


Už ste čítali?