Otvorený list ministerke zdravotníctva Vážená pani Zuzana Zvolenská

Autor: Zita Pleštinská | 11.1.2013 o 12:57 | (upravené 11.1.2013 o 16:21) Karma článku: 10,95 | Prečítané:  2491x

vyjadrujem  svoje pobúrenie a nesúhlas k tomu, že Štátny ústav pre kontrolu liečiv zaregistroval na lekársky predpis potratovú tabletku Medabon k 30.10. 2012 a potratovú tabletku Mifegyne k 30.12. 2012.

Obe tabletky sú nelegálne, lebo sú v rozpore s potratovým zákonom, ktorý vyžaduje, aby ukončenie tehotenstva bolo vykonané v zdravotníckom zariadení. Tieto registrácie porušujú prijatý Dohovor UNESCO o ochrane ľudských práv a biomedicíne. Registrácia tabletiek je na Slovensku protiústavná, keďže v čl. 15 Ústavy SR v druhom oddieli „ZÁKLADNÉ ĽUDSKÉ PRÁVA A SLOBODY" je v odseku 1 zakotvené: Každý má právo na život. Ľudský život je hodný ochrany už pred narodením.

Hrozí, že tento chemický potrat bude širokou a nepoučenou verejnosťou vnímaný ako dostupná a dokonca bezpečná forma  antikoncepcie. Tieto prípravky sú neprijateľné a predstavujú porušenie práv dieťaťa na život. Potrat je v živote ženy vždy traumatickým zážitkom. Zaregistrované „potratové tabletky"  poškodia ženu zdravotne, ale hlavne psychicky. S tabletkami si prežije potrat sama, bude sa dívať na to, ako svoje dieťa potráca... Minulý rok vyšla na Slovensku pozoruhodná kniha bývalej riaditeľky potratovej kliniky v Texase  Abby Johnsonovej „nePlánované" v slovenskom preklade Branislava Škripeka. Spisovateľka prináša ohromujúcu a odhaľujúcu cestu, ktorá prekračuje hranicu života. Abby opisuje svoj vlastný zážitok potratu potratovou tabletkou. Z jej svedectva : „... Lenže moja skúsenosť bola úplne iná. ... Nasledujúce dni, ktoré som strávila osamote vo svojom byte, boli čistou agóniou...

Každé dieťa, ktoré sa v lone matky počne, má právo žiť. Nie len matka má právo rozhodnúť o svojom dieťati, ale každé dieťa má právo narodiť sa, žiť a byť milované!

Vážená pani ministerka zdravotníctva, žiadam Vás, aby ste v odvolacom konaní zrušili registráciu a zabránili používaniu tohto preparátu.

S úctou

Zita Pleštinská

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Rešpekt k ťažkej práci

Z nemocnice sme sa dozvedeli, že priateľky Borisa Kollára sa tam dostávali do konfliktov so sestričkami.


Už ste čítali?