Dobrá správa: Európsky súd rozhodol v prospech Pezinčanov

Autor: Zita Pleštinská | 15.1.2013 o 13:16 | (upravené 15.1.2013 o 22:43) Karma článku: 13,82 | Prečítané:  1089x

Dobrá správa pre slovenských občanov, ale zlá správa pre Ústavný súd dnes doletela na Slovensko z Európskeho súdu v  Luxemburgu. Ten po dvadsiatichdeviatich mesiacoch vyniesol verdikt, že prípad pezinskej skládky naše úrady a súdy nezvládli.

V environmentálnej kauze z obdobia prvej vlády Róberta Fica, v povoľovaní výstavby skládky odpadov neďaleko centra Pezinka, slovenské úrady aj súdy pochybili. Sudca Najvyššieho súdu Miroslav Gavalec rozhodol proti rozhodnutiu Krajského stavebného úradu v Bratislave  a v máji 2009 dal za pravdu nespokojným Pezinčanom, keď povolenia na výstavbu skládky zrušil.

Na Európsky súd v Luxemburgu sa obrátil sudca Najvyššieho súdu Miroslav Gavalec, po tom čo rozhodol Ústavný súd , ktorý sa domnieval, že sudca Najvyššieho súdu porušil vlastnícke práva majiteľov skládky.

Európsky súd v Luxemburgu rozhodol, že  slovenský sudca mal podľa Európskeho súdu pravdu a povoľovanie skládky bolo v rozpore s európskou legislatívou.

Bojovať sa oplatí až do konca. Moja gratulácia patrí právničke Pezinčanov Zuzane  Čaputovej a sudcovi Najvyššieho súdu Miroslavovi Gavalecovi za odvahu postaviť sa proti rozhodnutiu Ústavného súdu a domáhať sa pravdy aj na Európskom súde v Luxemburgu.

Verím, že rozhodnutie Európskeho súdu v Luxemburgu je povzbudením aj pre doc. JUDr. Jozefa Čentéša, PhD.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Rešpekt k ťažkej práci

Z nemocnice sme sa dozvedeli, že priateľky Borisa Kollára sa tam dostávali do konfliktov so sestričkami.


Už ste čítali?