Premiér Fico si z učiteľov v predstihu prvoaprílový žart urobil...

Autor: Zita Pleštinská | 1.3.2013 o 17:06 | (upravené 1.3.2013 o 19:50) Karma článku: 28,34 | Prečítané:  5102x

Ponuka na päťpercentné zvýšenie platov učiteľov je podľa premiéra Róberta Fica dobrým kompromisom. Odkázal pedagógom, že by sa mali s jeho ponukou uspokojiť, pretože štátna kasa je prázdna. „Kde nič nie je, tam ani čert neberie. Alebo vytrhnite chlp z dlane. Jednoducho nie je," dodal premiér.

19.11.2012

"My nemáme na viac ako na päťpercentné zvýšenie platov. V tomto duchu budú pokračovať rokovania, pokúsime sa nájsť možno nejakú dohodu cez detaily," doplnil s tým, že vláda bude so školskými odbormi do posledného dňa rokovať o päťpercentnom zvýšení platov. Keď je koze dobre, ide na ľad tancovať.

24.11.2012

"Proste na viac nemáme," uviedol premiér. Fico uznáva dôležitosť a význam vzdelania, teraz je však podľa neho prioritou, aby Slovensko v Európskej únii zostalo v klube číslo jeden. "Každá krajina si požičiava peniaze, to je normálne. Keď nie ste dôveryhodný partner, dajú vám také úroky, že nie ste schopný splácať. Teraz si Slovensko ako krajina požičiava peniaze za historicky najmenšie úroky, aké kedy boli," priblížil a dodal, že "v EÚ veria, že sa v roku 2013 na Slovensku čosi udeje a že to zvládneme, čo sa týka verejných financií". Premiér: "Sme v úplnom ´svrabe´"

Ficova vláda pomenovala ako svoje priority štyri oblasti. Okrem školstva, dopravy aj sociálne veci a úlohy rezortu hospodárstva. Nenamietala by som, keby to naozaj bolo tak, že všetky možnosti na šetrenie sú naplno a múdro využívané . Ale je to naozaj tak?

27.2. 2013

Po štvrťroku od protestu učiteľov vláda schválila plán, podľa ktorého štát počas desiatich rokov minie na výstavbu a obnovu futbalových štadiónov 45 miliónov eur... vraj aby sa nám nestalo, že o niekoľko rokov nebude mať Slovensko úspešných olympionikov...

Premiér Fico si z učiteľov v predstihu prvoaprílový žart urobil...

 

http://vybrali.sme.sk/c/

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Rešpekt k ťažkej práci

Z nemocnice sme sa dozvedeli, že priateľky Borisa Kollára sa tam dostávali do konfliktov so sestričkami.


Už ste čítali?