Ficova falošná hra s opozíciou

Autor: Zita Pleštinská | 15.3.2013 o 21:33 | (upravené 16.3.2013 o 12:15) Karma článku: 16,97 | Prečítané:  1720x

Premiér Róbert Fico oficiálne deklaruje, že post predsedu NKÚ patrí opozícii. Ako to vyzerá v praxi? V praxi premiér navrhol, aby opozičné strany predstavili viacero kandidátov, z ktorých by si Smer-SD vybral. V praxi vládni poslanci už štyrikrát zablokovali zvolenie opozičného kandidáta, najprv v júli a v septembri minulého roku Kamila Krnáča a v decembri a na tejto marcovej parlamentnej schôdzi Vladimíra Klimeša.

Funkčné obdobie Jána Jasovského sa skončilo vo februári 2012, keďže parlament stále nezvolil jeho nástupcu, zostáva na čele úradu.Funkčné obdobie Jána Jasovského sa skončilo vo februári 2012, keďže parlament stále nezvolil jeho nástupcu, zostáva na čele úradu.Zdroj: TASR/Tomáš Halász

Falošná hra premiéra tak pokračuje. Kto stratí trpezlivosť? Premiér? Opozícia? Vzíde ďalší kandidát z výberového konania? Komu vyhovuje táto hra? Kedy premiér vyjde s farbou von?

Komu vyhovuje táto hra?

Samozrejme samotnému premiérovi. Pouráža, vyhlási opozíciu za neschopnú. Najradšej by do najvyššieho kontrolného úradu posadil už svojho človeka, aj keď naoko hovorí, že post patrí opozícii. Potrebuje dokázať svojim sympatizantom, že opozícia je neschopná dohodnúť sa na spoločnom kandidátovi. Keď už všetkých "oblbne," urobí si podľa seba.

Určite vyhovuje táto hra Jánovi Jasovskému, súčasnému predsedovi NKÚ SR. Bývalému ministrovi a poslancovi za HZDS sedemročné pôsobenie vo funkcii nie a nie skončiť. Hoci mal odísť z predsedníckej stoličky ešte vo februári tohto roka, funkčné obdobie sa mu neustále predlžuje.

Je to neschopnosť opozície nájsť a zahlasovať za spoločného kandidáta?

Opozíciu v slovenskom politickom živote tvoria stredo-pravé politické strany. Plnia dôležitú úlohu kontroly a kritiky sociálno-demokratickej jednofarebnej vlády Róberta Fica. Aj to si už zaslúži obdiv, že sa dohodnú liberáli s kresťanskými demokratmi a postavia spoločného kandidáta. Predstavme si však, že by v opozícii bola komunistická strana, extrémistická strana a kresťanská strana. Museli by sa aj tieto strany dohodnúť na spoločnom kandidátovi?

Dokedy bude premiér hrať falošnú hru s opozíciou?

Opozícia zatiaľ trpezlivo hrá s premiérom túto falošnú hru. Bude hrať až dovtedy, pokiaľ ju to neomrzí.

P.S. Platí však  slovenské príslovie: Kto druhému jamu kope, sám do nej spadne...

 

 

http://vybrali.sme.sk/c/Ficova-falosna-hra-s-opoziciou

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Rešpekt k ťažkej práci

Z nemocnice sme sa dozvedeli, že priateľky Borisa Kollára sa tam dostávali do konfliktov so sestričkami.


Už ste čítali?