Pán Čaplovič, nerozhadzujte peniaze daňových poplatníkov!

Autor: Zita Pleštinská | 23.3.2013 o 19:31 | (upravené 24.3.2013 o 10:16) Karma článku: 18,79 | Prečítané:  2715x

Pán minister, stále zaryto tvrdíte, že na 10 percentné zvýšenie platov učiteľov nemáte. No evidentne s rozhadzovaním peňazí na nákupy reklamných predmetov, log, kvetov nemáte problém.

Začínajúci učiteľ, ktorý je v deviatej platovej triede dostane mesačne v hrubom 534 €. Ročne  je to  6408 €. Suma za  nové logo Ústavu informácií a prognóz školstva, za ktoré ministerstvo zaplatilo 8650 €,  prevýšila o dve tisícky € ročný plat učiteľa. Juraja Homolu to stálo miesto.  Nebolo vám ľúto v roku 2012 zaplatiť za kvety sumu 9900 €, ktorá je o viac ako tri tisícky €  vyššia ako hrubý ročný príjem učiteľa? Pod kým sa teraz zatrasie stolička?

„Dane sa musia platiť, inak nebude z čoho financovať cesty, školy či nemocnice. Vláda má záujem radšej vybrať efektívne viac daní ako zvyšovať daňové sadzby," opakuje často premiér Róbert Fico. Vláda chce zaviesť  špecializované daňové súdnictvo, aby sa skoncovalo so slabým výberom daní a veľkými daňovými únikmi.

Vláda by Vás, svojich ministrov, skôr mala zaviazať, aby ste s peniazmi nás, daňových poplatníkov, narábali šetrnejšie. Určite by  ste pán minister našli peniaze na zvýšenie platov učiteľov.

Pán minister, nerozhadzujete peniaze daňových poplatníkov na drahé autá, softylogo či kvety!  Budete mať peniaze na zvýšenie platov učiteľov!

 

 

 

http://vybrali.sme.sk/c/Pan-Caplovic-nerozhadzujte-peniaze-danovych-poplatnikov

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Rešpekt k ťažkej práci

Z nemocnice sme sa dozvedeli, že priateľky Borisa Kollára sa tam dostávali do konfliktov so sestričkami.


Už ste čítali?