Tričko so 16 pre Róberta Fica

Autor: Zita Pleštinská | 27.3.2013 o 15:22 | (upravené 27.3.2013 o 23:58) Karma článku: 14,29 | Prečítané:  1333x

Vláda Róberta Fica sa borí s nezamestnanosťou, ktorá je za posledné roky najvyššia a vo februári sa priblížila k 15 %. Dokonca chvíľu sa šplhala až k 16,2 %. Nezamestnanosť je alarmujúca hlavne v okresoch s vysokým podielom rómskeho obyvateľstva." Chceme prácu,"  skandovali Rómovia a darovali vláde prázdny hrniec v hodnote 15 eur. Ohrozené sú pracovné príležitosti v CVČ, v školách. Skončili dohodári  a postupne končia aj živnostníci. Podnikatelia to tiež na Slovensku nemajú jednoduché, vysoké odvody, dane...

Celá politika zamestnanosti je Richterovo - Ficovým prejavom bezradnosti.

Zatiaľ nechyrovať žiadne projekty, ktoré by dali prácu dlhodobo nezamestnaným. Prečo vláda Róberta Fica zrušila osvedčené projekty Radičovej vlády?

  • Projekt obnovy hradov mal priniesť  prácu pre viac ako 800 nezamestnaných, mohli  získať hrady aj nezamestnaní, slovenský cestovný ruch aj regióny. O podporu sa uchádzalo takmer 25 hradov. Prácu na obnove hradov Šariš a Uhrovec získalo 50 nezamestnaných.

Záchranou US Steel si Fico oddialil svoj politický koniec

Keby US Steel bolo skončilo, tisíce zamestnancov by bolo stratilo prácu. Bol by to Ficov začiatok konca. Ak nie začiatok konca, tak určite pokles preferencií. To si premiér nemohol dovoliť. Síce uhasil požiar, ktorý sám založil, no minul na to strašne veľa vody.

P.S. Pán Fico, buďte si istí. My v opozícii sa modlíme, aby na Slovensku nebolo zle. No pod Vašim vedením to asi nepôjde.. SMS- kou mi dnes prišiel vtip od môjho známeho, ktorý si už rok nevie nájsť prácu: Viete aký je rozdiel medzi našou vládou a obilím? Žiadny. Oboje sa musí vymlátiť, lebo inak pomrieme od hladu...

 

http://vybrali.sme.sk/c/Tricko-so-16-pre-Roberta-Fica

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dnes píše Matúš Ritomský

Keď sa do diskusie vkráda dehumanizácia

Aj obézny človek či cukrovkár dokážu žiť hodnotné životy.

Žilinská nemocnica varuje pred režimom vojnovej medicíny

Bojnická nemocnica už nevie vyčleniť ďalšie lôžka pre pacientov s Covidom.


Už ste čítali?