Starostovia:„Kravčík je pre nás slovenský Franklin D. Roosevelt“

Autor: Zita Pleštinská | 19.4.2013 o 10:39 | (upravené 19.4.2013 o 11:10) Karma článku: 21,90 | Prečítané:  4755x

O Programe revitalizácie krajiny a integrovanom manažmente SR sa už toho všeličo popísalo. Ako každý projekt má svojich zástancov aj protivníkov. Starostovia väčšiny obcí zapojených v rokoch 2010 až 2012 do vládneho programu revitalizácie krajiny si želajú, aby súčasná vláda nadviazala na program a pokračovala v prevencii proti povodniam, erózii pôdy a deficitu vlahy v obdobiach sucha. Vyplýva to z prieskumu Nadácie na podporu občianskych  aktivít. Ministerstvo životného prostredia naopak o hrádzkach tvrdí, že ide o čierne stavby .Starostov a obce tým šikanuje.

Kravčíkov projekt sa inšpiroval tou časťou New Dealu amerického prezidenta  Franklina D. RooseveltaUSA, ktorý po Veľkej hospodárskej kríze v 30. rokoch minulého storočia vytvoril v rámci obnovy suchom postihnutej americkej krajiny viac ako 3 milióny pracovných príležitostí pre mladých ľudí vo veku 18-24 rokov.


Starostovia tvrdia, že Kravčík nie je blázon. Naopak často hovoria: „Kravčík je pre nás slovenský Franklin D. Roosevelt!" Chcú stavať hrádzky, lebo sú presvedčení, že  peniaze majú ísť hlavne do prevencie pred povodňami a nielen do odstraňovania následkov škôd po ničivých povodniach. To stojí oveľa viac peňazí, ale hlavne psychická trauma obyvateľov zatopených a povodňami znehodnotených domov je nevyčísliteľná.  Aj z tohto dôvodu sa rozhodli mnohí starostovia na Slovensku  nominovať Michala Kravčíka a Program revitalizácie a integrovaného manažmentu povodí SR na Energy  Globe Award, ktorý je širokou celosvetovou platformou pre otázky trvalo udržateľného rozvoja. Porota vyhodnocovala 1051 nominácií z viac ako 100 krajín. Za Slovensko vybrala ako držiteľa ceny práve tento projekt. V minulosti získal Michal Kravčík medzinárodné ocenenia viackrát, napríklad 6. marca 2012 v talianskom Trevisemu mu udelili Medzinárodnú cenu vodnej civilizácie Renza Frazina.

Program revitalizácie krajiny a integrovaného manažmentu SR  má v obciach veľmi priaznivú odozvu u tých, ktorým pomohol, teda hlavne obciam a nezamestnaným. Pri nedávnom stretnutí mi starostovia prízvukovali: „Kravčík je pre nás slovenský Franklin D. Roosevelt!"

Vláda SR by mala nadviazať na výzvu starostov pokračovať v Program revitalizácie krajiny a integrovanom manažmente SR. Vytvorila by tak zmysluplné pracovné miesta pre dlhodobo nezamestnaných a zároveň by zrevitalizovala slovenskú krajinu, ktorá sa dokáže za niekoľko minút zmeniť na nekontrovateľnú búrlivú a ľudí ohrozujúcu nebezpečnú rieku.

 

http://vybrali.sme.sk/c/StarostoviaKravcik-je-pre-nas-slovensky-Franklin-D-Roosevelt

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Prevážil podľa mňa konsenzus, že problematika je natoľko zložitá, že politická reprezentácia nie je schopná objektívne vyhodnotiť, čo by sa jednotlivým klientom stalo.

PLUS

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy.

DOMOV

Bývalý minister práce Mihál odchádza pre postoje Sulíka z SaS

Mihál nesúhlasí s postojmi Sulíka.


Už ste čítali?