Pán minister spravodlivosti Borec, prečo mlčíte?

Autor: Zita Pleštinská | 29.4.2013 o 18:54 | (upravené 29.4.2013 o 22:12) Karma článku: 20,32 | Prečítané:  3441x

Je zarážajúce, že predseda  Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin môže všetko. Môže pourážať  kolegov zo sudcovskej obce a beztrestne. Tých, čo majú odvahu slobodne vysloviť svoj názor a povedať pravdu, zastrašuje a žiaľ jemu nepohodlných  vyzlečie aj z talára. Jeho správanie, ktoré už dávno prekročilo hranice etiky a slušnosti, zostáva bez povšimnutia Súdnej rady a ministra spravodlivosti. Štefan Harabin svojimi výrokmi znižuje vážnosť a dôstojnosť súdnictva.

www.sudcovia.skwww.sudcovia.skwww.sudcovia.sk

Pán minister spravodlivosti Borec, prečo mlčíte?

Posledné výroky predsedu  Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina, že Ústavný súd je iba sčasti súdom a sčasti je to politicko-kriminálny ústav a Na Ústavnom súde sú družstevníci sú hrubo urážlivými vyjadreniami z pozície najvyššieho súdneho predstaviteľa a dehonestujú súdnictvo ako celok.

Je pre mňa nepochopiteľné, že minister spravodlivosti Borec mlčí, čím vytvára záštitu pre takéto správanie a spolupodieľa sa na morálnom úpadku v slovenskej justícii.

Rovnako mlčanie premiéra Róberta Fica a pasivita najvyšších ústavných činiteľov zodpovedných za stav súdnictva k neetickému a netolerovateľnému správaniu sa predsedu Najvyššieho súdu a Súdnej rady sú kopancami demokracii a spravodlivosti na Slovensku.

Myslela som si, že od sudcu, ktorý počas komunistického režimu ako predseda senátu Okresného súdu v Poprade má za ušami aj odsúdenie nevinných  na základe vykonštruovaných obvinení pod zámienkou, ktorú iniciovala ŠtB a  od prevratu nemal záujem o očistu justície, ma už žiadny výrok neprekvapí. No náš predseda Najvyššieho súdu je bezkonkurenčný a stále schopný prekvapiť.

Pán minister spravodlivosti Borec, nemlčte!

V demokratickom a skutočne právnom štáte sú takého výroky  predsedu Najvyššieho súdu neakceptovateľné! Dokedy bude predseda Najvyššieho súdu SR  ŠTEFAN HARABIN mutiť vody v súdnictve?

 

http://vybrali.sme.sk/c/Pan-minister-spravodlivosti-Borec-preco-mlcite

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dnes píše Matúš Ritomský

Keď sa do diskusie vkráda dehumanizácia

Aj obézny človek či cukrovkár dokážu žiť hodnotné životy.

Žilinská nemocnica varuje pred režimom vojnovej medicíny

Bojnická nemocnica už nevie vyčleniť ďalšie lôžka pre pacientov s Covidom.


Už ste čítali?