Pán minister spravodlivosti Borec, prečo mlčíte?

Autor: Zita Pleštinská | 29.4.2013 o 18:54 | (upravené 29.4.2013 o 22:12) Karma článku: 20,32 | Prečítané:  3452x

Je zarážajúce, že predseda  Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin môže všetko. Môže pourážať  kolegov zo sudcovskej obce a beztrestne. Tých, čo majú odvahu slobodne vysloviť svoj názor a povedať pravdu, zastrašuje a žiaľ jemu nepohodlných  vyzlečie aj z talára. Jeho správanie, ktoré už dávno prekročilo hranice etiky a slušnosti, zostáva bez povšimnutia Súdnej rady a ministra spravodlivosti. Štefan Harabin svojimi výrokmi znižuje vážnosť a dôstojnosť súdnictva.

www.sudcovia.skwww.sudcovia.skwww.sudcovia.sk

Pán minister spravodlivosti Borec, prečo mlčíte?

Posledné výroky predsedu  Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina, že Ústavný súd je iba sčasti súdom a sčasti je to politicko-kriminálny ústav a Na Ústavnom súde sú družstevníci sú hrubo urážlivými vyjadreniami z pozície najvyššieho súdneho predstaviteľa a dehonestujú súdnictvo ako celok.

Je pre mňa nepochopiteľné, že minister spravodlivosti Borec mlčí, čím vytvára záštitu pre takéto správanie a spolupodieľa sa na morálnom úpadku v slovenskej justícii.

Rovnako mlčanie premiéra Róberta Fica a pasivita najvyšších ústavných činiteľov zodpovedných za stav súdnictva k neetickému a netolerovateľnému správaniu sa predsedu Najvyššieho súdu a Súdnej rady sú kopancami demokracii a spravodlivosti na Slovensku.

Myslela som si, že od sudcu, ktorý počas komunistického režimu ako predseda senátu Okresného súdu v Poprade má za ušami aj odsúdenie nevinných  na základe vykonštruovaných obvinení pod zámienkou, ktorú iniciovala ŠtB a  od prevratu nemal záujem o očistu justície, ma už žiadny výrok neprekvapí. No náš predseda Najvyššieho súdu je bezkonkurenčný a stále schopný prekvapiť.

Pán minister spravodlivosti Borec, nemlčte!

V demokratickom a skutočne právnom štáte sú takého výroky  predsedu Najvyššieho súdu neakceptovateľné! Dokedy bude predseda Najvyššieho súdu SR  ŠTEFAN HARABIN mutiť vody v súdnictve?

 

http://vybrali.sme.sk/c/Pan-minister-spravodlivosti-Borec-preco-mlcite

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Z paralelnej reality, v ktorej premiér uviazol, sa nemá šancu vymotať (týždeň podľa Schutza)

Minulosť už dobieha aj veľké ryby.

Cez čiaru: Ktorí vplyvní ľudia dláždili cestu Haščákovi a Pente?

Kto boli vplyvní známi a kamaráti na strane Penty?


Už ste čítali?