Vďaka pán Kaliňák za náš voľný pohyb v EÚ po SMERácky!

Autor: Zita Pleštinská | 17.5.2013 o 17:49 | (upravené 17.5.2013 o 19:25) Karma článku: 20,47 | Prečítané:  3310x

Včera schválená novela zákona o hlásení pobytu občanov vracia Slovensko ešte pred rok 1989. Okrem toho, že ako „ smerácke"  špecifikum  novelizuje ďalšie dva zákony, Zákon o Hasičskom a záchrannom zbore a Zákon o poskytovaní dotácií v pôsobnosti ministerstva vnútra, mení „Mečiarov „ zákon s odôvodnením, že sa má dosiahnuť jeho vymáhateľnosť ukladaním pokút. Otec tohto zákona, minister vnútra Róbert Kaliňák  po jeho schválení tvrdí, že sa zákon aj tak nebude vymáhať a pokuty sa nebudú ukladať.

Je to ďalšia politická fraška a právny paškvil?

Štát vstupuje do súkromia občanov. Ustanovenie o povinnosti hlásiť pobyt v zahraničí nad 90 dní bolo súčasťou zákona aj doteraz, no nebolo reálne uplatňované. Zmenená formulácia tohto ustanovenia ľuďom dáva povinnosť hlásiť sa pod hrozbou pokuty.

Voľný pohyb osôb je jednou zo štyroch základných slobôd

Je to základné právo garantované Zmluvou o fungovaní Európskej únie (článok 45 ZFEU) a je i zásadným princípom európskeho občianstva (Vaše Evropa). Občania EÚ majú právo na slobodný pohyb v rámci EÚ z dôvodu práce, podnikania, štúdia alebo turistiky. Voľný pohyb osôb je garantovaný nielen v rámci EÚ, ale aj v krajinách Európskeho hospodárskeho priestoru a vo Švajčiarsku, ktoré má s EÚ bilaterálnu dohodu.

Voľný pohyb osôb v EÚ pre Slovákov po SMERácky

Cestovať síce môžeme, ale hlásiť sa musíme! Hlásiť pobyt v cudzine nad 90 dní je pre občanov Slovenskej republiky od 1.júla povinnosťou!

Z Kaliňáka  sa stal náš „Veľký Brat."

Vďaka pán Kaliňák, že napĺňate túžbu vlády vynucovať si od nás občanov plnenie nezmyselnej povinnosti pokutami!

 

http://vybrali.sme.sk/c/Vdaka-pan-Kalinak-za-nas-volny-pohyb-v-EU-po-SMERacky

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

OTO, anketa, ktorá zabrúsila do totálneho suterénu

Čo sme mohli vidieť v televízii. Pardón, ale toto nie je vtipné. Opakujem, aby nedošlo k nedorozumeniu. Nie je to vtipné.

KOMENTÁRE

Ako vyzerá nová trauma Richarda Vašečku

Zvyšuje sa šanca, že budúca vláda do roka neimploduje pre kultúrnu vojnu.


Už ste čítali?