Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Presťahujte sa do problémových rómskych osád! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

Článok skutočne hodný SDKÚ. Ešte sa treba znovu postaviť pred osadu a vyhlásiť, že všetko musí byť zrovnané so zemou. Skutočne koncepčné riešenie. To platí aj pre nápad, že sa k rómskym deckám budeme chovať ako ku všetkým občanom, pretože realita je taká, že takýmto postojom sa nič nevyrieši. Naozaj si myslíte, že aktuálne nastavený školský systém sa vie vysporiadať s deťmi, ktoré nemajú základné návyky, pričom žijú vo veľmi primitívnom prostredí?
 

 

Nie som si ista, ci ste pochopili pointu... rovnost pristupu presadzuje aj splnomocnenec Pollak, a ten uz by mal vediet, o com hovori. Nielen prava, ale aj povinnosti! A zodpovednost za nasledky vlastneho konania alebo nekonania. O nic ine nejde.
 

Presne o toto aj ide!

Toto etnikum odmieta prebrať na seba akúkoľvek zodpovednosť a akékoľvek "ľudské" povinnosti - poznajú len pojem "ľudské práva" a povinnosti nepoznajú a ani poznať nechcú (česť výnimkám).
Keď nový splnomocnenec pre rómsku otázku Peter Pollák predstavil aspoň v hrubých obrysoch reformu celej tejto problematiky, v ktorej boli zahrnuté aj isté povinnosti Rómov voči spoločnosti, nutnosť zodpovedného prístupu k životu, výchove detí a istej reciprocity za doteraz zdarma poskytované prostriedky a starostlivosť, tak sa okamžite ozvala nejaká rómska strana, o ktorej do tých čias pri riešení problémov nebolo ani chýru, ani slychu a okamžite začala vypisovať petíciu za udržanie statu quo, prípadne jeho zvýšenie v zmysle zvýšenia sumy najrôznejších dávok a benefitov a okamžite sa začala vyhrážať nepokojmi, rabovaním (vraj z hladu - ako za Kaníka, kedy jediným cieľom rabovania bol alkohol a sladkosti), ba dokonca rozšírením nepokojov až za hranice štátu.
Takže postoj väčšiny tohto etnika ku akýmkoľvek povinnostiam a ku práci, je zrejmý a nemenný - považujú tieto požiadavky za rasizmus a diskrimináciu. A pokiaľ skutočne nezačne naša vláda pristupovať k nim tak, ako ku ostatným občanom - t.j. akékoľvek požiadavky musia byť vyvážené vykonanou prácou a vzdelanie, po ktorom tak volá OSN, musia zabezpečovať predovšetkým rodičia zodpovedným prístupom a postihmi v prípade neplnenia zákonných povinností a tvrdým prístupom pri vymožiteľnosti práva - opäť tak, ako voči majorite a ostatným menšinám, tak všetky komisionálne závery robené v OSN od zeleného stola, bez hlbokej znalosti problematiky, budú len na smiech každému, kto na Slovensku žije.
 

...suhlasim...

...lenze pozadovat od obcanov plnenie povinnost - je na state (maloktory obcan si plni povinnosti celkom dobrovolne:O)...
...takze za neplnenie povinnosti - by mali nasledovat sankcie- a to bez ohladu na etnicky povod, vek, narodnost...atd...
...ibaze to sa nedeje...
Romom stat dokonca PLATI za to, ze vobec dodrziavaju zakon - a posielaju deti do skoluy (vymysel pani Tomanovej)...
.., nuz - keby som bola Romka - celkom iste by sa mi takato "diskriminacia" pacila...
...ak "biely" rodic neposle deti do skoly - a zanedba ich, hrozia mu sankcie (az po zbavenie rodicovskych prav) - u Romov to ale neplati kazdy len hodi rukou ***ved su to cigani***
...ak "biela" rodina zdevastuje prenajaty byt - z dlhov sa do smrti nevyhrabe...nasleduju exekucie, obstavenie platu...atd...
...Romska rodina ak ma stastie, dostane nove byvanie...
...to je jedna stranka veci - zakon neplati pre kazdeho rovnako...co SAMOZREJME rozculuje vacsinovu poulaciu...

..ale je tu aj druha stanka mince...
...mame sice legislativu, zakazujucu diskriminaciu - ale ak zamestnavatel z dvoch rovnako kvalifikovanych, a skusenych uchadzacov o pracu vyberie VZDY toho "bieleho"....ak maju (aj nadane) romske deti tazsiu poziciu v skolach kvoli predsudkom...ak vzdelany Rom nedokaze najst pracu vo svojom obore...vobec NIC sa nestane - aj tu stat *hodi rukou** - a napriek tomu, ze antidiskriminacny zakon na Slovensku plati - (ako vela inych zakonov) takmer vobec sa neuplatnuje - potom sa netreba cudovat, ze motivacia (dokonca aj u tych "prisposobenych") Romov je velmi nizka...

...OSN ma v mnohom pravdu - romsky problem sa na Slovensku neriesi - a naozaj mam niekedy pocit, ze to vacsine slovenskych politickych garnitur vyhovuje:
1) - na slovensko prichadzaju od EU "na Romov" lahko rozkradnutelne peniaze..
2)- socialna nespokojnost ludi, sa da vzdy uchlacholit tym, ze povie ***nemame - musime zivit "darmozracov****
3)- pre vacsinu politickych garnitur je velmi vyhodne - ze m ozu dat ludom *nepriatela**Romovia su dokonca este lepsi *nepriatel* ako cesi a Madari....
...ak ludia nenavida romov - nevenuju tolko pozornosti politikom...(hoci ti nas stoja ovela viac penazi, ako cela neprisposobiva romska komunita)...

...klus je (ak takmer vo vsetkom) - vo vymozitelnosti a rovnom uplatnovani platnych zakonov...
...aj pokial ide o povinnosti Romov voci vacsine - aj pokial ide o povinnosti vacsiny voci Romom (tu ale nemam na mysli nekonecne rozdelovanie podpor, prispevkopv a almuzien)
 

hlavne konať..

Za cigánske osady sú zodpovedné všetky doterajšie vlády, vrátane tej dnešnej. Netreba sa stavať pred osadu a nič vyhlasovať, ale konať.
Treba zmeniť zákony tak, aby bolo nutné pracovať. Aby právo platilo pre všetkých. Inšpirovať sa treba v zahraničí vo vyspelých demokraciách a nevymýšľať nič nové. Ak sa osadníci nevedia postarať o svoje osadnícke deti, treba ich zveriť adoptívnym rodičom. Ak niekto kradne, potrestať ho na výstrahu ostatným. Nelamentovať, hlavne konať...
 

KAROLSEBO

chcem vám pogratulovať k vášmu osobitnému a unikátnemu názoru. Ste skutočne ojedinelý prípad.Nečudoval by som sa keby ste tam u nich bol už dávno presťahovaný a nezištne s tými chudákmi zdieľal ich osud..
 
Hodnoť

.

"K Rómom sa treba začať správať tak, ako k ostatným občanom". Prestatvte si situáciu že sa narodíte ako Róm. Zamestná vás niekto? Keby k rómom nebol taký prístup ako je, začalo by sa kradnutie a viditelne by vzrástla kriminalita pretože prirodzene by sa rómovia nemali ako zamestnat. Je to zapeklitý problém...
 

A prečo nie?

Róma nezamestnajú preto, lebo nemá vzdelanie. Toľko upratovačiek, smetiarov a kopáčov Slovensko nemá šancu zamestnať. Chodím k urológovi - Rómovi, a nikto nerieši, že je Róm. Má vždy plno, roboty vyše hlavy. Ak je Róm vzdelaný, zamestná sa alebo sám bude zamestnávať či podnikať. Takže vzdelanie, vzdelanie, vzdelanie.
 

 

Kezmarok?
 

Áno

MUDr. Daniel Pompa.
 

Róma nezamestnajú preto

"Róma nezamestnajú preto, lebo nemá vzdelanie"- Je enormne vela nezamestanych bielych a nieto romov. Keby ste mali zamestanat niekoho a mali by ste velky vyber, koho by ste si vybrali, bieleho či róma? Uznávam že sú niektoré výnimky ale to sú velmi silné osobnosti ktoré to mali v živote tažké, skúste sa ich spýtať. A aj vzdelaný róm bude celý život pociťovať následky diskriminácie a je velmi vela vzdelaných rómov ktorí sa nezamestanli. Čím to asi bude?
 

Čím to asi bude?

Čím to asi bude? Aby sme sa odosobnili v náhľade na rómsku problematiku, uvediem príklad z UK. Gypsy je v preklade Cigáň, cab v preklade taxík
Gypsy cab – doslovný preklad - cigánsky taxík
Gypsy cab - odborný preklad – taxík, ktorý často ilegálne vyhľadáva pasažierov na ulici.
Gypsy moth – doslovný preklad - cigánska moľa
Gypsy moth – odborný preklad - moľa
Nebudeme hádam obviňovať Angličanov z rasizmu, výrazy vznikli na základe historických skúseností s týmto etnikom v UK. A takých výrazov tam majú viac a vždy označujú niečo, čo je spojené s podvodom, zákernosťou alebo nekvalitou.
Keď sme sa odosobnili od rasizmu, poďme na Slovensko. Čo hovoria výrazy klameš ako Cigáň, cigánska práca, cigániš, bordel/rozumej neporiadok/ako u Cigáňov? Majú na Slovensku historický pôvod. Vznikli na základe historických skúseností na Slovensku. Vznikla značka Cigáň, náramne zhodná v UK i na Slovensku.
Kde je kardinálny problém Rómov na Slovensku?
Rómovia zmenili značku. Už nechcú byť Cigáni, ale Rómovia. Vznikla nová značka pre starú komunitu.
A táto značka si robí už 23 rokov meno na Luníku IX zasypanom odpadkami, osadníkmi v osadách po celom Slovensku, mladými teenagerami, ktorí opúšťajú základné školy ako analfabeti, často už ako rodičia s cieľom nie byť najlepší v práci, ale čoskoro poberať sociálne príspevky. Môžte im zaviesť autostrády do osád, ktorý západný investor ich zamestná? Ani Cigáň milionár z Albionu.
V Anglicku môžete počuť, pracovitý ako Slovák, ale i lenivý ako Cigáň.
Áno, Rómovia zmenili značku, ale nie svoje správanie a prínos spoločnosti, prepáčte nie prínos, Rómovia len žiadajú, dajte, dajte.
Ako sa z toho dostať? Presne tak ako horeuvedený lekár, čestne a poctivo pracovať. Zbaviť sa nálepky Cigáň svojou statočnou prácou a farba pleti prestane byť pre okolie zaujímavá...
 

ano,zamestna...

hadam desat (jedenast) rokov pre nas pracuje pan b.,robi vsetky zemne prace plus zelen a zahradnicinu, robi poctivo,rychlo,lacno a kvalitne...narodil sa ako cigan,a zjavne s tym nema ziaden neriesitelny problem, a ani ja a dalsi jeho zakaznici s tym nemame problem...cim to asi je???
 

 

preco by nezamestnal? na SK nie je rasizmus medzi beznymi ludmi prilis rozsireny, ved aj u nas vo firme je na strednom manazerskom poste jeden Rom.
a to ze romske deti maju male sance, lebo ziju v zlom prostredi je fakt.
ale zodpovedni su za to dospeli Romovia, nikto iny.
 

 

Ja som sa uz rozprával so štyrmi, ktorý mi hovorili, že rasizmus pocituju kazdý den a dvaja z nich si ani nevedeli predstavit ze, by ich niekto zamestnal... A rasizmus je medzi ludmi zozšírený o velmi velkej miere to musíte uznat.
 

 

Ono dobre vedia čo majú a komu hovoriť.Poznajú len svoje práva a povinnosti sa ich netýkajú)
 

Nekecaj My slušných rómov je ich málo

zamestnávame. Ked nekradne dodrží slovo nie je problém. Ale flákačov a tých čo sa nestarajú o rodiny, pijú a sú gambléry stávkujú a tych je vačšina tých by si nezobral ani z BA. A ozaj najlepšie by bolo aby ich si brali tí čo ich tu tak bezhlavo obhajujú.
 
Hodnoť

"rómske dávky"

Pani Pleštinská, môžete nejak konkrétnejšie dokladovať Vaše tvrdenia, že "rómskych rodičom platíme, aby deti posielali do školy, dávame im zadarmo učebné pomôcky, platíme deťom stravu , staviame im byty"?
Alebo sa jedná o demagógiu, známu napr. z vystúpení M. Kotlebu o bájnych "rómskych dávkach"?
Určite však viete, že Ústava SR, hlava 2, Čl. 12., ods. 2, jednanie štátu na základne etnicity striktne zakazuje, tak prosím nech niekto zdokladuje (z vierohodného zdroja, nie z pamfletov ĽS-NS) vyplácanie "rómskych dávok" a "rómskych príspevkov".
...
 

Obávam sa...

Obávam sa, Mr. Happy že ste trošku odtrhnutý od reality. Skutočne, cigánske deti dostávajú peniaze za dochádzku do školy, príspevky na stravu a školské pomôcky zdarma. Dostávajú bývanie v sociálnych bytoch, za ktoré neplatia, ale ich devastujú. Hlavný príjem cigánskych rodín je rodičovské, to činí cca 200 Euro. To nie je demagógia, to je realita.
Ako povedal poslanec Hlina, maternica u nich je hlavným výrobným prostriedkom. K tomu detské prídavky, pôrodné, sociálnu podporu. Nemusia platiť pokuty. Je za čo chlastať. V televízii JOJ ukázali prehýbajúce sa stoly v osade. Prehýbali sa pod ťarchou plných mís jedla a plných fliaš alkoholu.
Keď sa minú love, bezplatne nakupujú v obchodných strediskách nezletilými deťmi. Zakúriť sa dá nakradnutým drevom v národnom parku. Kto spočíta, koľko je Cigáňov invalidov, veď to by bol rasizmus. Nikdy nerobili a sú invalidi a z čoho?
Jednoducho, všetci sú happy/šťastní/ pán Happy. Z daní tých, čo robia. Možno aj z vašich. Alebo vy tiež nemusíte platiť pokuty???
Nečítajte pamflety LS-NS, ak nebývate v osade, nasťahujte sa tam, prosím...
 

 

Lenže hapy ma pravdu. Zita Pleštinska používa demmagogiu a nie prvý raz . Neexistujú romske davky , existujú davky platné pre všetkých . Hlina je populista, aj keby davky neboli,tie deti v getach by sa rodili dalej. No a nechapem, ako to myslíš s tými adopciami, čo si naznačil - lebo v getach je cca 120 000 ľudí, z toho tretina detí - kto by ich chcel a vychovaval, keď ročne sa adoptuje v SR cca 600 detí a aj to je hlavný zaujem o biele a zdravé ? Adopcia sa neda niekomu nariadiť...
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie


 1. Martin Borguľa: Ceny nehnuteľností stále rastú. Riešením pre ľudí budú štátne nájomné byty 234
 2. Věra Tepličková: SMER-SD upozorňuje na údajné praktiky SD a ... nič? 136
 3. Jozef Sitko: Aj nová lož poslankyne SaS provokovala premiéra 90
 4. Mišo Šesták: Keď urazíte Rusa alkoholom 81
 5. Věra Tepličková: Vážení Pán premiér 75
 6. Ľubor Bystrický: Logika podľa Igora M. 48
 7. Miroslav Galovič: Rátanie kamalások V. Niekedy sa veci vymknú z rúk. A nielen veci. A nielen z rúk... 47
 8. Martin Droppa: Snežný sen Borisa Kollára 46
 9. Jakub Pohle: Ako sa policajt a SISkár stretol s vybavovačom z pozadia SNS 34
 10. Jiří Ščobák: Ahoj Igor! Pokud budeš pokračovat s tím, co aktuálně děláš ... 32

Rebríčky článkov


 1. Jozef Kovalík: Zvony
 2. Ján Škerko: Úvahy o živote
 3. Štefan Vidlár: Uš je to tady, uš je to tady
 4. Július Kovács: Pozor na Hodžovom namestí dnes o 13.hod Kotlebovci!!! Neprovokujte ich ruškami !!!
 5. Roman Hutira: Čo sa 99% študentov nikdy nedozvie v škole?
 6. Marian Letko: Kollár je zrelý buď na uterák, alebo na odvolanie
 7. Jozef Kovalík: Údolie, ktoré dáva nádej
 8. Peter Biščo: Hlas, domestikovaný druh odnože Smeru.
 9. Stanislav Martinčko: Oholil prezident polície Lučanský ministerku vnútra D. Sakovú???
 10. Gabo Németh: Vietor vo vlasoch


Už ste čítali?